Maluchy w szpitalach i domach dziecka czekają na książki

0

PIASECZNO Ruszyła ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci „Cyrkuluj książeczko”, którą organizują Fundacja „Już pomagam” z pomocą centrów handlowych Auchan. Akcja potrwa do końca stycznia


Egzemplarze zbierane już teraz między innymi w Auchan Piaseczno zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury.

Kształtują osobowość i wyobraźnię, uwrażliwiają, poprawiają nastrój, trudno więc nie popularyzować czytania książek, zwłaszcza wśród najmłodszych. Czytanie pomaga dodatkowo choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji, co jest szczególnie potrzebne cierpiącym dzieciom przebywającym w szpitalach czy domach dziecka. To dla nich prowadzona jest akcja pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”.

Do końca stycznia 2019 roku w pasażu galerii Centrum Handlowego Auchan będą stały specjalne pojemniki, do których każdy może oddać książki dla małych czytelników – bajki, opowiadania, wierszyki oraz albumy – mówi Klaudia Cena, z agencji współpracującej z CH Auchan. Wszystkie trafią do potrzebujących dzieci, wprowadzając w ich życie odrobinę radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię