Małżeństwo z 65-letnim stażem potrzebuje pomocy

12

Wzruszyła nas historia Marii i Jana, małżeństwa z 65- letnim stażem. Para nie ma dzieci, ani bliskich. Żyją skromnie, ale ostatnie wydarzenia spowodowały, że znaleźli się bardzo trudnej sytuacji materialnej.

 

Maria (86 lat) i Jan (87 lat) są mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego. Nie mają dzieci, ani bliskiej rodziny. Żyją w małym, skromnym mieszkaniu, które dzięki ludziom o dobrych sercach zostało wyremontowane i przystosowane do potrzeb osób starszych.

Niestety nie starczyło środków na zakup łóżka rehabiltacyjnego oraz wózka dla Pani Marii, które bardzo ułatwiły by jej życie.

Dochód miesięczny małżeństwa to łącznie 1230 zł. Po odliczeniu wydatków (opłaty, leki, mieszkanie) zostaje im niewielka kwota na życia. W związku z pogorszenie się stanu zdrowia pani Marii, małżeństwo nie było w stanie opłacić rachunków za 2 miesiące przez co zrobiła się zaległość na kwotę 730 zł.

Znaleźli się ludzi, którzy pragną im pomóc. Udało się załatwić rabat na łóżko rehabilitacyjne. Małżeństwo otrzymało nieodpłatnie barierki do łazienki, które w znacznym stopniu ułatwią im codzienne czynności, to bardzo ważne!

Założono też zbiórkę na portalu zrzutka PoGodna Starość , aby zebrać środki na zakup wózka, łóżka rehabilitacyjnego i leków. Pieniądze zostaną też przeznaczone na opłacenie zaległość, a może nawet uda się opłacić rachunki na przód.

Liczymy na Państwa pomoc. Pamiętajmy, że wszyscy kiedyś zestarzejemy się i będziemy potrzebować pomocy rodziny lub innych osób.

12 KOMENTARZE

 1. Panie redaktorze, a gdzie jest Miejsko-Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Piasecznie? Przecież tym Państwu należy się dodatek mieszkaniowy i energetyczny przy takich dochodach. Nie wiem, czy nie mogą liczyć też na inną pomoc?

 2. może ja czegoś nie rozumiem jak można było nie pracować przez tyle lat bo w tamtych czasach pracy było w bród tylko lenie nie pracowały albo dorywczo oni robili a teraz nie mają ja jestem dużo młodsza i mogłam wypracować emeryturę 1800 zł może nie jest za wielka ele mam a jk ktoś balował całe życie a teraz socjalny zasiłek im został to niech tak dalej żyją takim nie dam nawet złotówki ludzie pomyślcie trochę

  • Pani tak na serio?Jak można tak oceniać ludzi,nic o nich nie wiedząc.Mnie też się zdaża kogoś ocenić w myślach. Kiedy dowiedziałam się więcej o człowieku to było mi wstyd za ocenę jaka wystawiłam na podstawie niczego.Po za tym człowiek to wartość sama w sobie bez względu na to jak żył.Zasługuje na godną starość.

 3. starsi ludzie i za 2 miesiące 730 zł za prąd to już jakaś kpina ja z mężem płacę po 70 zł miesięcznie i wcale nie tak bardzo oszczędzam

  • Słusznie pani pisze ja z mężem także mamy kuchnię elektryczną na jtorej codziennie gotuję używamy prądu i tylko pradu i miesięcznie płacimy 56 zł.

 4. To ludzie starsi i chorzy ale zastanawiam się co robili kiedy byli zdrowi i młodzi. Ich dochód to 1230 zł. Ja rozumiem że stary portfel i emerytura niska ale nawet minimalna razy dwa to trochę więcej. Przecież jeżeli nie mieli dzieci to tym bardziej powinni obydwoje pracować a dziś pobierać emerytury.

 5. Nóż się w kieszeni otwiera, że obywatele muszą organizować składki na takich ludzi, zaś ZUS i rzeszę PiSuarów jakoś stać na EXTRA zabawy na Malediwach i limuzyny dla managementu. Czemu wielki Elon Musk w ramach eksperymentu nie może zapakować ich na statek kosmiczny i wprawić w galaktykę? OCZYWIŚCIE ONE WAY TICKET!

 6. Do Ewa: trochę empatii! I napisane jest, że nie mają dzieci (teraz), ale nie ma nigdzie napisane, że nigdy nie mieli dzieci. Ludziom różnie się życie układa…Nic o nich nie wiesz, a z góry założyłaś jakby byli leniami za młodu. Jeśli masz tak mało empatii to ci współczuję.

 7. WSTYD! Powiat, w którym mieszka ponad 188 tysięcy ludzi nie może zebrać kilku tysięcy złotych dla ludzi potrzebujących. Ja rozumiem, że o pomoc na social mediach prosi wielu, ale chyba piasecznonews sprawdziło, że nie ma innej możliwości jak nasza pomoc!

 8. Zaległość 730 zł. za 2 miesiące to nie jest za sam prąd tylko za rachunki (różne).
  Dlaczego nie wypracowali większych emerytur? Może ktoś zachorował i przeszedł na rentę i składek nie odliczano? Poza tym nie zapominajmy, że w czasach ich młodości powszechny był system, że kobiety nie pracowały tylko mężczyźni utrzymywali dom. To były inne czasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię