Mamy brązowego medalistę w szpadzie na wózkach!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Patryk Banach, mieszkaniec Konstancina-Jeziorny wywalczył brązowy medal w szpadzie na wózkach podczas szermierczego pucharu świata w Cardiff

W Walii w dniach 9-16 stycznia rozegrano puchar świata w szermierce na wózkach. Polskę reprezentował m.in. Patryk Banach – 25-letni mieszkaniec Konstancina-Jeziorny oraz zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa.

Patryk Banach rywalizował w męskiej szpadzie kategorii B. imponując wyśmienitą formą i pokonując kolejnych przeciwników. W walce o półfinał wygrał 15:12 z Brazylijczykiem, później jednak uległ aktualnemu mistrzowi świata, reprezentantowi Chin. Ostatecznie mieszkaniec Konstancina-Jeziorny uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal dla Polski.

Patryk Banach swoją karierę rozpoczął w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF Warszawa w 2014 roku. Sześć lat później został zawodnikiem kadry narodowej w szermierce na wózkach. Ma już na swoim koncie wiele osiągnięć, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Kilkakrotnie zdobył mistrzostwo Polski w szpadzie kategorii B oraz wywalczył kilka brązowych medali w zawodach pucharu świata. Jego największym sportowym marzeniem jest zakwalifikowanie się na olimpiadę w Paryżu i sięgnięcie po upragnione złoto.

źródło: www.konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię