Mamy kolejnego Zasłużonego dla Kultury Polskiej!

2

PIASECZNO Dyrygent Chóru Parafii NMP Wspomożenia Wiernych Paweł Ginda został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W niedzielę 17 listopada w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie odbyła się msza radiowa, która przypadła w 25. rocznicę istnienia Stowarzyszenia Caecilianum. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniły połączone chóry będące członkami stowarzyszenia. Wśród nich był, między innymi, chór liturgiczny z Zalesia Dolnego.
Zaraz po mszy świętej, z okazji rocznicy powstania Stowarzyszenia, troje dyrygentów otrzymało od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odznaczenia honorowe „Zasłużony dla kultury Polskiej”. Jednym z odznaczonych został dyrygent z Zalesia Dolnego Paweł Ginda, a w imieniu ministra odznaczenia wręczył założyciel i prezes Stowarzyszenia Caecilianum ks. prof Andrzej Filaber.
– Chciałbym podkreślić, że to nagroda nie tylko dla mnie, ale dla całego chóru z Zalesia – mówi Paweł Ginda. – Choć to chór amatorski, jesteśmy doceniani nawet na przeglądach, w których biorą udział profesjonaliści.

Grzegorz Tylec

2 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla mistrza!!!Bardzo sie ciesze ze taki utalentowany muzyk,dyrygent,przewodniczacy komisji konkursów muzycznych,wspaniały czlowiek zostal doceniony!Pozdrawiamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię