Mamy podwójne Mistrzostwo Polski w kolarstwie!

0

PIASECZNO W lipcu w Pruszkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym. W dwóch konkurencjach najlepszy okazał się 17-letni Tomasz Grzesiak, zawodnik LUKS Trójka Piaseczno

Nasz zawodnik zwyciężył w konkurencji sprint indywidualny oraz keirin.

– Zawody zacząłem od eliminacji do sprintu, w której wykręciłem drugi czas, co dało mi dobrą pozycję w kolejnych biegach – mówi Tomasz Grzesiak. – W 1/8 sprintu trafiłem na zawodnika z Grudziądza, z którym pewnie wygrałem 2:0.

Następnym rywalem był łodzianin. Dzięki zwycięstwu 2:0 kolarz piaseczyńskiego klubu trafił do finału. – Przed zawodami wiedziałem, że jak trafię do finału, to będę musiał się zmierzyć z rywalem ze Szczecina, który jest wicemistrzem Europy w sprincie drużynowym – podkreśla Tomasz Grzesiak. – Wiedziałem, że to nie będzie łatwy wyścig, lecz po zaciętej walce w pierwszym biegu wjechałem na metę z kilkucentymetrową przewagą, a ostatni sprint wygrałem już z nieco większą przewagą i tym samym zostałem mistrzem kraju.

Następnego dnia rozegrano konkurencję keirin. W pierwszym biegu, który decydował o awansie, nasz kolarz zajął drugą pozycję i tym samym trafił do finału. – Po niezwykle zaciętej walce z zawodnikiem ze Szczecina, z którym jechałem w finale poprzedniego dnia (i jego kolegom klubowym), udało mi się pierwszemu przekroczyć linię mety.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię