Manaus rozpoczął letni cykl koncertów. W sobotę zagra Kapela Warszawska!

0

PIASECZNO Kilka dni temu na Skwerze Kisiela wystąpił Manaus – znany i lubiany piaseczyński zespół wykonujący zarówno covery, jak i własne utwory. Impreza zainaugurowała cykl letnich koncertów w plenerze


Na przestrzeni ostatnich lat grupa Manaus zagrała wiele koncertów w kraju i zagranicą, między innymi w Chinach. W Piasecznie zespół wystąpił w składzie: Arek Zewar – wokal, gitara akustyczna, Łukasz Ostrowski – bas, Krzysztof Rukat – gitara, Marcin Adamski – perkusja i Michał Wojnarski – trąbka.
– Świetnie było zagrać po dłuższej przerwie – mówi Arek Zewar, lider grupy, autor tekstów i muzyki Manaus. – Co dalej? Trzeba się przymierzyć do płyty. Piosenek zebrało się sporo, więc jesienią warto je nagrać. Mamy też kilka propozycji koncertowych, tylko czasy są teraz niepewne.
Wydarzenie odbyło się w reżimie sanitarnym. Przed wejściem na teren Skweru Kisiela ochrona mierzyła temperaturę i sprawdzała obecność maseczek. Na miejscu dostępny był również płyn dezynfekujący.
A już w najbliższą sobotę 1 sierpnia na Skwerze Kisiela odbędzie się kolejny koncert. Tym razem wystąpi Kapela Warszawska, która została założona przez – niestety nieżyjącego już – Staśka Wielanka w 1985 roku. Zespół kontynuuje tradycje orkiestr ulicznych. Podstawą repertuaru są utwory z okresu zaborów, I i II wojny światowej, okresu międzywojennego oraz powojenne w klimatach warszawskich. Początek koncertu o godzinie 19.30.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię