Mandaty miały kwaśny smak!

0

TARCZYN Piaseczyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z uczniami klasy II z Liceum Ogólnokształcącego w Tarczynie, prowadzili kontrole ruchu drogowego. Sprawcy drobnych wykroczeń, zamiast mandatu- musieli zjeść cytrynę.


Kilkadziesiąt skontrolowanych pojazdów, to efekt wczorajszych działań policjantów z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, którzy przy drodze krajowej numer „7”, służbę pełnili wspólnie z klasą mundurową Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie.
W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy II o profilu policyjnym nie tylko przyglądali się codziennej służbie naszej „drogówki”. W tym dniu, sprawcy niewielkich przekroczeń prędkości mogli liczyć na inny rodzaj „kary”. Zamiast mandatu uczniowie wręczali kierowcom cytrynę! Nie zbrakło także słodycze dla kierowców, których zachowanie na drodze oceniano jako wzorowe.

To już druga taka akcja zorganizowana w tym roku przez zastępcę naczelnika wydziału ruchu drogowego z Piaseczna asp.szt. Macieja Piotrowskiego. I tym razem, podobnie jak w marcu kierowcy, którzy zostali poproszeni o zjedzenie cytryny, wyłącznie chwali prowadzoną akcję i obiecywali, że “takiego mandatu” nigdy nie zapomną.

Czytaj też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię