Mandaty na ponad 43 tys. złotych!

0

POWIAT W czasie tegorocznej akcji „Znicz” na terenie powiatu piaseczyńskiego było bezpiecznie i spokojnie. Obyło się bez wypadków drogowych, doszło jednak do 21 kolizji. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 7 nietrzeźwych kierujących.

Akcja „Znicz” w tym roku rozpoczęła się już w piątek 29 października. Przez 5 dni policjanci, na terenie powiatu piaseczyńskiego bacznie czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli bardzo często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich. Mundurowi patrolowali powiat zarówno z ziemi, jak i z powietrza używając policyjnego drona.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczne kierowanie uchem. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, bo to ona jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Sprawdzali także stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci, a także trzeźwość kierowców.

CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

300 kontroli i 200 mandatów

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. W tym roku piaseczyńscy policjanci, na drogach naszego powiatu, zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. W czasie trwania działań mundurowi skontrolowali ponad 300 pojazdów, a na kierujących nałożyli blisko 200 mandatów na łączną kwotę przekraczającą 43 tysiące złotych. Dokonali także zatrzymania 12 praw jazdy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię