Manipulacja w mediach oraz chaos informacyjny

1

PIASECZNO Przez pięć dni w studiu Demontażowania w Mysiadle trwały nagrania piaseczyńskiego zespołu Afekt. Gotowych piosenek można już posłuchać na Youtube

Afekt tworzy piątka młodych muzyków: Jakub Rutkowski – wokal, Patryk Zwierzyński – gitara, Jakub Chojnacki – gitara, Mateusz Grzybicki – gitara basowa i Ignacy Zieliński – perkusja. Ich w pełni autorski utwór „Czarne Światła” został zrealizowany dzięki Stypendium Twórczemu Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

– Piosenka opowiada o manipulacjach w mediach oraz chaosie informacyjnym, który panuje obecnie w internecie – mówi Jakub Rutkowski. – Była wprawdzie napisana jeszcze przed pandemią, jednak teraz, gdy coraz trudniej znaleźć nam wiarygodne informacje i wszyscy kłócimy się o to, kto ma rację, w szczególności nie powinniśmy wierzyć w „czarne światła”.

Oprócz tego utworu na najnowszej EP’ce Afektu znalazły się również utwory „Baśń” i „Konsekwencje”.
– Praca nad nimi nie była łatwa, ponieważ ze względu na pandemię nie byliśmy pewni czy wszystko uda się nam zrealizować – przyznaje wokalista grupy. – Ostatecznie jednak, dzięki stypendium, „Czarne Światła” zostały ukończone.

A jak pracę z Afektem ocenia Damian „Fons” Biernacki, właściciel studia Demontażownia? – Zespół był dobrze przygotowany do nagrań, praca z nimi była bezproblemowa – podkreśla realizator. – Mimo braku doświadczenia studyjnego i młodego wieku członków zespołu, zaskoczył mnie ich profesjonalizmem i świadomość muzyczna. To dobrze rokujący młody zespół. Piosenki grupy są dostępne na kanale Youtube „Afekt”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię