Matematyczni geniusze nagrodzeni

0
Matematyczni geniusze nagrodzeni
źródło: piaseczno.pl

PIASECZNO W piątek, 7 kwietnia, w LO przy Chyliczkowskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom XV Konkursu Matematycznego „Śladami Euklidesa”.


Przeprowadzony już po raz piętnasty konkurs na stałe wpisał się w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych powiatu. Jego celem jest promocja młodych, utalentowanych matematycznie uczniów, ale również pomoc uczestnikom w przygotowaniu się do matury oraz zachęcenie do studiowania kierunków ścisłych. W tym roku, po raz pierwszy, w konkursie wystartowali uczniowie Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach.

„Euklides” rozgrywany jest w dwóch etapach, w sześciu różnych kategoriach, zależnych od klasy i realizowanego programu matematyki. Do pierwszego etapu przystąpiło 420 uczniów, a do drugiego zakwalifikowało się 120 uczniów, z których Międzyszkolna Komisja Konkursowa wyłoniła 31 laureatów.

Zadania konkursowe są tworzone z myślą o tym by wyłowić uczniów obdarzonych talentem matematycznym, dlatego bardzo często wymagają niestandardowego, wieloetapowego rozumowania oraz umiejętności twórczego myślenia.

Gościem honorowym był dr hab. Wojciech Guzicki z Uniwersytetu Warszawskiego, który na wstępie wygłosił bardzo ciekawy wykład pt. „O kolorowaniu płaszczyzny”.

Powiat Piaseczyński reprezentowali: starosta Wojciech Ołdakowski oraz członek Zarządu Katarzyna Paprocka. Uroczystość poprowadziła Halina Olbryś, doradca metodyczny matematyki i organizatorka konkursu.

LAUREACI XV KONKURSU MATEMATYCZNEGO 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię