Materac do łoża małżeńskiego – jaki powinien być?

0

Łóżko małżeńskie to miejsce odpoczynku, relaksu i miłych doznań. Nie jest tajemnicą, że jakość snu przekłada się na ogólną kondycję fizyczną oraz nasze samopoczucie w ciągu dnia. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego materaca wedle naszych indywidualnych preferencji, stanowi kluczową kwestię w celu zapewnienia sobie komfortowego wypoczynku. Jaki powinien być materac do łóżka małżeńskiego? Ciekawi? Zaczynamy!

Charakterystyka problemu

Jeśli małżonkowie znacznie różnią się od siebie wagą, wzrostem czy upodobaniami spania, wybór materaca do łóżka małżeńskiego może być nie lada wyzwaniem. Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni małżonków, nic więc dziwnego, że poświęca się nad jego wyborem tak wiele uwagi. Co w przypadku, gdy jeden z partnerów lubi spać na twardszej powierzchni, a drugi uwielbia „zapadać się” w materac i poduszki? A jeśli u jednego z małżonków występuje alergia?

Zacznijmy od początku

Pierwszą kwestią, nad którą powinniśmy się pochylić to wielkość łóżka. Wymiary standardowych łóżek podwójnych zaczynają się od rozmiaru 140x200cm, który jest często wybieraną opcją. Materac 140×200 idealnie wpasowuje się w ramę, tworząc komplet stworzony do wypoczynku. Większe dostępne rozmiary ramy łóżka to 160x200cm oraz 180x200cm i 200x200cm. Rozmiar należy wybrać, biorąc pod uwagę rozmiar sypialni oraz własne preferencje, tak, by móc przyjmować ulubione pozycje podczas snu.

Kiedy już wybierzemy odpowiedni rozmiar łóżka, można zacząć poszukiwać głównego bohatera, a więc materaca. Jest to niezbędny element, który oferuje optymalne wsparcie dla kręgosłupa i stanowi gwarancję błogiego snu. Jak te od renomowanego producenta materacy Hilding.

Rodzaje materacy do łóżka małżeńskiego

Istnieje wiele dostępnych opcji, na które można zdecydować się, wybierając materace do łóżka małżeńskiego. O ile małżonkowie mają zbliżone upodobania i gabaryty ciała, sprawa jest generalnie uproszczona. Wybiera się rodzaj wypełnienia materaca, twardość, materiał powłoczki i dokonuje się satysfakcjonującego zakupu. Gorzej, jeśli istnieje duża dysproporcja w zakresie wzrostu i wagi lub, co gorsza, jedna osoba lubi spać twardo, a druga miękko. Wówczas można zdecydować się na dwa pojedyncze materace, o takiej samej wysokości. Każdy z małżonków może wtedy indywidualnie dobrać rodzaj materaca pod swój gust. Dużym minusem tego rozwiązania jest powstająca luka między materacami, co utrudnia przytulenie czy spanie w objęciach ukochanego.

Dobrym wyjściem będą materace DUO. To opcja o standardowym rozmiarze materacy do łóżek dwuosobowych, jednak z ciekawą funkcją. Jedna połowa materaca może się diametralnie różnić od drugiej. Jednym słowem, jeden materac jest w stanie połączyć zgoła odmienne wymagania małżonków. Dla przykładu, producent tworzy jedną połowę miękka a drugą twardą. Wada tego rozwiązania? Raczej nie będzie można zamieniać się stronami.

 

Podstawowe cechy dobrego materaca

Bez względu na stopień twardości i rodzaj wypełnienia, każdy dwuosobowy materac powinien:

  • nie przenosić drgań i fal spowodowanych ruchami drugiej osoby – dobrą opcją będą materace kieszonkowe bądź lateksowe czy piankowe z pamięcią kształtu,
  • mieć wsparcie na krawędziach – wsparcie ma się znajdować na całej powierzchni materaca, a nie tylko na środkowej części,
  • być prawidłowo wyprofilowany w trosce o zdrowy kręgosłup i brak problemów ortopedycznych – szczególną uwagę na dobre podparcie kręgosłupa przez materac powinny zwrócić uwagę osoby prowadzące siedzący tryb życia.

Zagwarantuj sobie i swoim najbliższym komfortowy sen. Do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię