Matka z trójką dzieci nie ma gdzie mieszkać. Czy gmina przyzna jej lokal socjalny?

23

PIASECZNO Marzena Majnik mieszka w Piasecznie od 8 lat. Do tej pory wynajmowała mieszkanie, jednak teraz już jej na to nie stać. Kobieta liczy na przyznanie lokalu z zasobów mieszkaniowych gminy. Okazuje się, że jest na to szansa


Samotna matka z dziećmi musi opuścić ośrodek interwencji kryzysowej w Górze Kalwarii i przenieść się do Pyr

Dzieci pani Marzeny chodzą do piaseczyńskich szkół. – Na początku, jak zaczęłam tu mieszkać, radziłam sobie – opowiada samotna matka. – Miałam własny sklep, a czynsze za wynajem nie były wysokie. Niestety, potem wszystko się skomplikowało. Mój były mąż powiesił się, a partner zaczął znęcać się nad nami fizycznie i psychicznie. Kiedy nasza sytuacja materialna pogorszyła się, wystąpiłam do gminy o przyznanie lokalu socjalnego. To było 6 lat temu.
Od tamtej pory kobieta czeka na mieszkanie. Twierdzi, że gmina ją zwodzi. – Ta sytuacja źle wpływa na całą rodzinę – dodaje Marzena Majnik. – Często się przeprowadzamy, dzieci nie mają swojego kąta, znajomych. Wiem co to znaczy, bo doświadczyłam tego samego. W lipcu ubiegłego roku przeprowadziliśmy się kolejny raz. Z końcem roku wypowiedziano nam jednak lokal i musieliśmy przenieść się do Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii. To miejsce też jednak będziemy musieli opuścić. Pewnie koniec końców wylądujemy w podobnym ośrodku w Pyrach.
Pani Marzena ostatnio jest w gminie częstym gościem. Za każdym razem słyszy jednak, że nie ma dla niej mieszkania. Dziwi się, bo osobiście zna osoby, które były w lepszej o niej sytuacji, a jednak gminne lokale otrzymały. Boi się, że sąd odbierze jej dzieci, ostatnio odwiedził ją kurator… – Chcą odebrać mi dzieci, bo nie mam mieszkania – mówi wprost. – Gmina o wszystkim wie, ale rozkłada ręce.
– Sytuacja mieszkaniowa rodziny pani Majnik jest nam znana – mówi Ewa Witkowska, naczelnik gminnego wydziału polityki mieszkaniowej. – Ta pani jest zakwalifikowana do przydziału lokalu z mieszkaniowego zasobu gminy. Jednak w pierwszej kolejności musimy skupić się na uporządkowaniu sytuacji osób mieszkających w lokalach, które muszą być wyłączone z użytkowania. Rodzina pani Majnik brana jest jednak pod uwagę przy przydziałach, które będą realizowane jeszcze w styczniu tego roku.

Tomasz Wojciuk

23 KOMENTARZE

 1. Dlaczego ludzie, którzy nie powinni mieć dzieci mają?
  Ta Pani nie powinna dostać żadnej pomocy. Zniszczy kolejne mieszkanie. Czemu nie pójdzie do pracy?

  • Może ktoś pomoże tej pani znaleźć pracę? Bo nic o tym nie ma. Ja rozumiem pomaganie ludziom w problemach, ale znam mnóstwo samotnych matek, które nie mają czasu być w gazecie bo pracują na rodzinę, wychowują dzieci. Wszystkie powinny dostać.

   • Ja osobisciw znam kobiete z 3 dzieci maz sie powiesil i radzi sobie nie chodzi skamlec o mieszkanie . do roboty trzeba aie wziąść

  • Nie znam tej Pani i nie chcę skrzywdzić Jej tymi słowami,ale znam osoby mieszkające i ubiegające się w P. o lokal socjalny,umyślnie bezrobotne,żyjące na normalnym poziomi(dorabiają na boku) bo pracując nawet za minimalną pensję+zasiłki na dzieci tracą możliwość ubiegania się o lokal socjalny.Często pracownicy POIK wiedzą,że mają do czynienia z “bajką”,ale ani nie mają narzędzi aby to zweryfikować ani chęci bo zarabiają tam śmieszne pieniądze np.w porównaniu z nauczycielami(1/3)…P.S.Inną kwestią jest przedziwny zbieg okoliczności-dwa lata,a tu mąż na sznurze i znęcający się kochanek.Kto jest ofiarą-no oczywiste,matka dzieci co chodzą do Naszej szkoły!?

 2. 100 % racji-może wzór innych byłby lepszy.
  Skoro Pani nie ogarnia tematu-RODZINA- to są rodziny skore do Adopcji takich dzieci, a Pani do pracy…

 3. A jak będzie mieszkanie to, pózniej chętnie damy Pani pieniądze na utrzymanie…???Pojawi się niepracujący przyjaciel ,to i metraż większy by się przydał…
  Kilka miesięcy wcześniej był podobny artykuł. Ludzie macie dzieci ,to trzeba je utrzymać a nie żyć z jałmużny.
  I tekst ”należy się ,bo matka z dziećmi”- to żart??
  Wiele kobiet ma dzieci-zakładam,że chodzą do szkoły a mama niech idzie do pracy,jak wszyscy.
  ”Należy się”- minęło-teraz trzeba zapracować.
  Dzieci patrzą i powielą w przyszłości przykład roszczeniowej matki.

 4. Bo łatwiej liczyć na gotowe niż na nie zarobić. Dzieci to dobra karta przetargowa. Cyganie też żebrzą z dziećmi. Tylko co z tych dzieci wyrośnie jak będą miały taki przykład. Jednak dla nierobów powinien być przymus pracy a jak nie to w Bieszczady niech wilki ich pogonią.

 5. Droga Pani wszyscy dobrze wiedzą co piszą – poniewasz w dzisiejszych czasach lepiej mają niroby bo wszystko dostają za darmo mieszkania, jedzenie kase na opłaty itp, a normalny człowiek na wszystko musi w 100% zarobić sam. A jak można wyczytać w artykule samotna kobieta ma 3 dzieci i nie są to maluchy więc jak narazie dostaje 1500zł (z 500+) zapewne zapomoge od gminy i bóg wie co jeszcze , to gdyby ruszyła swój zadek do najprostrzej pracy zarobiłaby najniższą krajową jakieś 1800zł na rękę . ALE PO CO ROBIĆ SKORO MOŻNA ŻYĆ NA CZYJŚ KOSZT. A skoro biedna to kto jej kazał mieć 3 dzieci i pewnie na tym się nie skończy.

 6. Ale to słynna Pani …
  Wynajmuje mieszkania i nie płaci…
  Głośno było o tej oszustce.
  Dwa lata temu zrobiła przyjęcie z okazji komunii swojej córki w restauracji za które nie zapłaciła? będzie sprawa w sądzie

 7. Że co? 3-ka dzieci to już 1500 – starczy spokojnie na wynajem mieszkania i opłaty. + jakaś praca (praca jest, wystarczy chcieć pracować), więc i spokojnie by było na resztę. Z 3’ka dzieci do tego spokojnie powinna łapać się na jakąś pomoc z gminy czy to zasiłki/bony na żywność/ czy co tam jest, bo 500+ nie wlicza się do dochodu – chyba, że alimenty się wliczają, to może przebić próg 800zł. I ta to Pani powinna otrzymywać właśnie alimenty na dzieci skoro była po rozwodzie (a mąż się powiesił, więc alimenty powinno przejąć państwo w takim przypadku ???). Pewnie jakby się zgłosiła gdzie trzeba, to mogłaby i liczyć na jakieś ubrania dla dzieci i inne rzeczy, to odeszły by kolejne koszty. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę….

 8. Dla chcącego nic trudnego. Pani zwyczajnie na świecie chce za wszelką cenę Socialu bo jej się należy. Szkoda dzieci wmanewrowanych w niezaradność matki.

 9. Te komentarze to piszą ci co dostali mieszkanie w spadku albo mamusia kupiła szok. Odrazu jest mowa że zniszczy mieszkanie ludzie oceniacie a nic nie wiecie. Nie zawsze jest możliwość pracować. NERO może ty nie powinieneś mieć dzieci bo najpierw musisz sie zaopatrzec w mózg. Coraz częściej sie sprawdza przysłowie ze,, LUDZIE,, to kur. y!!!

 10. Pracująca matka z dzieckiem kupując mieszkanie wzięła dostępny dla siebie kredyt i część dostała darowizną. Spóźniła się ze zgłoszeniem darowizny to burmistrz nawet podatku jej nie umorzył a z jej podatku również sponsoruje się nierobów.

 11. 500+ to jest 1500 zł a alimenty na troje dzieci? Jeżeli nie płaci ojciec/ojcowie to również państwo. Po co pracować.

 12. Jeżeli w Polsce jest 91% którzy niosą w sercach miłość i miłosierdzie dla ludzi, ta ja już wiem dlaczego odszedłem niej. Takie jadu i braku zrozumienia to już dawno nie widziałem. Katolicy z Piasecznego hahahauaau

 13. Skandal, czy instytucje odpowiednie widzą że ta pani wykorzystuje dzieci do swojego lenistwa? Też jestem matka mam 2 z niepełnosprawnością, ale do głowy mi nie przyszło czekać na Social. Zakasam rękawy i robie na 3 etatach. Nie kombinuję jak zrobic zdjęcie pod POIK i dac do gazety. Straszne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię