McDonald’s góruje nad Piasecznem

2

PIASECZNO Obok charakterystycznego loga KFC przy ul. Okulickiego wyrósł już drugi słup, reklamujący restaurację sieci McDonald’s.


O powstaniu restauracji McDonald’s w Piasecznie mówiło się już w 2009 roku. Wówczas firma złożyła wniosek o podłączenie do miejskiej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej planowanego obiektu, który został pozytywnie zaopiniowany przez komisję ochrony środowiska i ładu przestrzennego.
Kilka lat temu wskazywano, że restauracja ma powstać w sąsiedztwie skateparku, w miejscu w którym ostatecznie wybudowano market NETTO. Ostatecznie McDonald’s zdecydował się na lokalizację po drugiej stronie ulicy Okulickiego, obok KFC. Pozwolenie na budowę restauracji wydano 14 listopada ubiegłego roku.

Pierwszą restauracją amerykańskiej sieci fast-food (dziś już nieistniejącą) otwarto 17 czerwca 1992 roku w Warszawie u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w dobudowanej od strony północnej części Spółdzielczego Domu Handlowego „Sezam”. W dniu jej otwarcia dokonano 13,3 tys. zamówień, co stanowiło rekord świata pod względem liczby przeprowadzonych transakcji. Rekord ten został pobity pół roku później w Katowicach (13,6 tys. zamówień).
Dziś McDonald’s ma w naszym kraju 385 restauracji w ponad 150 miastach, zatrudnia ponad 19 tys. pracowników i obsługuje każdego dnia blisko pół miliona gości.

AB

2 KOMENTARZE

  1. Uwaga! Mc Donad’s Piaseczno zatrudnia niekompetentnych pracowników. Bardzo często przy zamówieniu jedzenia na wynos brakuje części produktów. Dziś np. zabrakło całego zestawu WiesMc. Jak miło… Fakt, mogłam sprawdzić na miejscu zawartość torby ale nie po to zamawialam jedzenie na wynos żeby jeszcze tracić czas na sprawdzanie umiejętności czytania że zrozumieniem osoby pakujacej moje jedzenie. Po telefonie do McD w Piasecznie zostałam przeproszona za zaistniałą sytuację i usłyszałam pytanie: kiedy sobie przyjadę po resztę zamówienia? Ja już tam byłam! Teraz niech oni w ramach zadośćuczynienia przyjadą z zamówieniem do mnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię