Medaliści Mistrzostw Polski nagrodzeni na sesji

0

PIASECZNO Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie 18 kwietnia rozpoczęła się uhonorowaniem osiągnięć sportowców z Gminy Piaseczno.

Dyplomy wraz z upominkami otrzymali medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych Hubert Lewiński oraz Mistrz Polski Młodzików w łucznictwie Jakub Kultys.

Hubert Lewiński jest uczniem II klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 3. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się 16-18 marca 2018 r. w Bydgoszczy, został on poczwórnym wicemistrzem Polski w kategorii wiekowej 13-15 lat na dystansach: 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym. Hubert podczas tych mistrzostw zdobył także 2 miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym oraz 3 miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym, oba w kategorii OPEN.

Jakub Kultys to zawodnik Klubu Sportowego Hubertus. W rozegranych w Tyczynie w dniach 24-25 marca 2018 roku Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików w łucznictwie Jakub zdobył Mistrzostwo Polski. Wynik, który Kuba osiągnął, pokazuje jego klasę strzelecką. Zawody polegały na oddaniu 90 strzałów do tarczy w odległości 18 metrów w trzech rundach po 30 strzałów. Uzyskał on w sumie 852 punkty na 900 możliwych, z dużą przewagą nad następnymi zawodnikami. Zanim Kuba osiągnął wiek młodzika startował w kategorii dzieci zdobywając kilkukrotnie tytuł Mistrza Mazowsza. Pierwszy rok startów w kategorii Młodzików Młodszych przyniósł Kubie złoty medal Mistrzostw Polski w strzelaniu zespołowym. W zeszłym roku w prestiżowych międzynarodowych zawodach halowych, Memoriale im. Karola Hibnera Jakub zajął drugie miejsce a w tegorocznej edycji pierwsze miejsce.

Podziękowania i gratulacje trafiły również do trenerów utalentowanych zawodników, pana Waldemara Madeja od wielu lat trenującego zawodników niepełnosprawnych, kiedyś trenera kadry, obecnie trenera i wykładowcy na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (dyplom w imieniu trenera odebrała mama Huberta Lewińskiego), oraz pana Pawła Solińskiego, trenera w Klubie Sportowym Hubertus z Zalesia Górnego.

Biuro Promocji i Informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię