Medycyna Podróży, opieka okołoporodowa, reumatologia, zabiegi niechirurgiczne i wiele innych w Grapie

0
Art. promocyjny

Rozmowa z lek. Markiem Rychlikiem Dyrektorem Medycznym Grapa Medica

– Panie doktorze, co nowego w Centrum Medycznym Grapa Medica?

– Doktor Marek Rychlik Dyrektor Medyczny i lekarz POZ: Wiele się dzieje. Uruchomiliśmy nowe usługi, których dotychczas pacjenci poszukiwali poza naszą gminą. Np. żeby zaszczepić się przed egzotyczną podróżą wystarczy teraz przyjechać do Konstancina-Jeziornej. Nasz lekarz medycyny podróży podczas konsultacji ustali plan szczepień, zakwalifikuje a pacjent podczas jednej wizyty w Grapie zostanie zaszczepiony. Warto pamiętać, że wyjeżdżając do większości krajów afrykańskich i krajów Ameryki Południowej i Środkowej należy się obowiązkowo zaszczepić by ustrzec się przed to żółtą febrą zwaną inaczej żółtą gorączką. Dodatkowo obowiązkowe jest szczepienie przeciwko zakażeniu meningokokom przed wyjazdem do Arabii Saudyjskiej – inaczej nie zostaniesz wpuszczony do tego kraju.

Nasza położna świadczy wiele usług z zakresu opieki okołoporodowej, jak terapia manualna blizny po cesarskim cięciu, nauka chustonoszenia, ćwiczenia oddechowe i mięśni dna miednicy.

Pacjenci mogą w naszej placówce zająć się wstydliwą nadmierną potliwością. Nadmierna potliwość związana jest z nadczynnością gruczołów potowych. W przypadku kiedy regularna higiena ciała i stosowanie środków likwidujących pocenie nie przynosi oczekiwanego efektu, w sytuacji, gdy nadmierne pocenie wiąże się z dużym dyskomfortem w codziennym funkcjonowaniu – z pomocą przychodzi toksyna botulinowa. Warto o tym pomyśleć przed wiosną. Ponadto wykonujemy niechirurgiczne zbiegi usuwania zmian skórnych jak brodawki łojotokowe, włókniaki miękkie, prosaki, kaszaki, mięczak zakaźny, naczyniaki rubinowe i inne.

A wkrótce do naszego zespołu dołączy reumatolog.

– To bardzo prężnie działacie.

MR: Tak, to ciężka praca całego zespołu Centrum Medycznego Grapa Medica. Mamy szczęście, ponieważ w naszej placówce zebrała się grupa wspaniałych specjalistów oddanych swojej pracy i mam tu na myśli zarówno zespół lekarzy, pielęgniarek, rejestratorek jak i cały zespół administracyjny.

– Czy można Was znaleźć w mediach społecznościowych?

MR: Tak, można nas znaleźć na faceboku, instagramie a także na YouTube i TikToku. Zapraszamy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię