Mer ukraińskiego miasta Bucza Anatolii Fedoruk odwiedził Piaseczno

0

PIASECZNO Mer bliźniaczego dla Piaseczna ukraińskiego miasta Bucza, Anatolii Fedoruk, odwiedził Piaseczno w drodze do Waszyngtonu. Gościa najbardziej poruszył występ pochodzących z Ukrainy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piasecznie.

W piątek 27 stycznia mer Buczy Anatolii Fedoruk odwiedził Piaseczno przed planowaną podróżą do stolicy USA. Podczas krótkiej, ale intensywnej wizyty w naszym mieście, gość z Ukrainy przede wszystkim spotkał się z burmistrzem Danielem Putkiewiczem i przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Obłozą. W spotkaniu uczestniczył również radny Sejmiku Mazowieckiego Piotr Kandyba i Szymon Kowalewski, którzy organizowali pomoc dla uchodźców po wybuchu wojny, a niedawno wyruszyli z darami na Ukrainę.

Po niedawnej wizycie mojej, Szymon Kowalewski i Вадим Лозовий w Buczy, wizyta burmistrza Buczy Anatolii Fedoruk w Warszawie i Piasecznie była bardzo ważna.- mówi Radny Sejmiku Mazowieckiego Piotr Kandyba – Zależało mi osobiście na tym, aby burmistrz w swojej krótkiej wizycie, przed wylotem do USA, zobaczył jak bardzo pomagamy uchodźcom i z jakim szacunkiem dostrzegamy ofiarę jaką ponoszą Ukraińcy na wojnie.

Bucza to miasto pomnik. Miasto, które stało się symbolem rosyjskiego okrucieństwa wobec ludności cywilnej w czasie trwającej obecnie wojny w Ukrainie. Mamy nadzieję, że wojna skończy się szybko Waszym zwycięstwem – mówił burmistrz Daniel Putkiewicz podczas wizyty Anatolija Fedoruka w Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie. Oba miasta są do siebie podobne i ze względu na położenie w sąsiedztwie stolicy mierzą się z podobnymi wyzwaniami. Dlatego też obaj włodarze wyrazili chęć nawiązania współpracy partnerskiej.

Mer Buczy podziękował władzom miasta za pomoc organizowaną dla uchodźców z Ukrainy od wybuchu wojny. Anatolii Fedoruk odwiedził też Centrum Edukacyjno-Multimedialne. Występ dzieci i młodzieży z Ukrainy bardzo wzruszył gościa. Wyraził nadzieję, że uczniowie dobrze się czują w polskiej szkole i mają wielu przyjaciół. Podkreślił, że na razie dzieci muszą zostać w Polsce, gdzie są bezpieczne.

CZYTAJ TAKŻE:  Narkotyki w parku miejskim

 

Delegacja z Ukrainy odwiedziła również Piaseczyńskie Centrum Integracji, które powstało dzięki Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji IOM Poland. W spotkaniu uczestniczył także szef misji IOM w Polsce Colin Williamson, który podkreślił, że organizacja wspiera obywateli Ukrainy zarówno w Polsce, jak i na miejscu w Ukrainie.

 

Źródło piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię