Mężczyzna zaproponował chłopcu podwiezienie. Czy jest pedofilem?

0

PIASECZNO Wczoraj na Facebooku pojawiło się kolejne doniesienie o rzekomym pedofilu, którego ofiarą miał się stać uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym. Starszy mężczyzna zaproponował chłopcu podwiezienie


Do zdarzenia miało dojść wczoraj ok. godz. 15 przy ul. Bukowej w Zalesiu Dolnym.
Z Facebooka dowiadujemy się, że starszy mężczyzna poruszający się ciemnym samochodem osobowym, próbował wciągnąć do auta ucznia czwartej klasy. Chłopcu udało się uciec i zadzwonić do rodziców. Została też powiadomiona policja.
– Potwierdzamy, że otrzymaliśmy zgłoszenie o tej sytuacji – potwierdza kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Nie bagatelizujemy żadnego zgłoszenia.

Czy chłopiec rzeczywiście został siłą wciągnięty do samochodu? Czy może próba „wciągnięcia do auta” polegała na propozycji podwiezienia? Policja nie zdradza szczegółów, ale informuje, że z dotychczasowych ustaleń nie wynika by w Zalesiu Dolnym doszło do przestępstwa.
– Ważne by rodzice rozmawiali z dziećmi i uświadamiali im jak trzeba się zachowywać by zminimalizować zagrożenie – mówi kom. Jarosław Sawicki.
To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich miesiącach. W kwietniu mężczyzna proponował podwiezienie dziewczynce w Złotokłosie.
8 maja w Piasecznie zaproponowano dwóm chłopcom zejście do piwnicy, by pooglądali małe kotki. W trakcie policyjnego postępowania okazało się, że propozycja padła z ust nastolatka, który jak ocenili mundurowi „chciał zwrócić na siebie uwagę”.

Trudno bagatelizować nawet najmniejsze zdarzenia mogące sygnalizować zagrożenie dla dzieci, czasami jednak fala oburzenia i agresji pod adresem domniemanego pedofila rośnie tak szybko, że zaczyna przesłaniać rzeczywistość.
Być może w deszczowy dzień taki jak wczoraj mężczyzna chciał chłopca po prostu podwieźć? Warto więc nie tylko uświadamiać dzieciom by unikały sytuacji mogących nieść zagrożenie, ale i dorosłym by nawet mając dobre intencje nie oferowali podwiezienia i nie powodowali sytuacji, które mogą wywołać strach u nieletnich i ich opiekunów.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię