Miasta walczą z falą upałów

4

GÓRA KALWARIA/ KONSTANCIN-JEZIORNA/ PIASECZNO W miastach naszego powiatu pojawiają się kurtyny wodne, które dają wytchnienie od upalnego słońca

W Piasecznie kurtyna wodna przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Puławskiej pojawiła się już w piątek. Bramka wytwarza wodną mgiełkę, która przyjemnie schładza temperaturę powietrza, nawet o 12 stopni Celsjusza.

Jest to pierwsza tego typu kurtyna zakupiona przez PWiK w Piasecznie Sp. z o.o. Jeśli spodoba się mieszkańcom zarząd nie wyklucza zakupu kolejnych tego typu urządzeń.

Kurtyna wodna w Górze Kalwarii

Również władze Góry Kalwarii postanowiły ulżyć mieszkańcom w tak trudnym okresie.Wczoraj na skwerze przed ratuszem Zakład Gospodarki Komunalnej postawił kurtynę, która wytwarza przyjemną, chłodną mgiełkę. Takie samo urządzenie zostało zamontowane na skwerze przy ul. Dominikańskiej.
O dobre samopoczucie mieszkańców zadbano też w Konstanicie-Jeziornie. W Parku Zdrojowym już w piątek Zakład Gospodarki Komunalnej zamontował dwie bramki zraszające. Urządzenia rozpylające chłodzącą mgiełkę stanęły przy amfiteatrze i siłowni plenerowej. Warto podkreślić, że są one o wiele oszczędniejsze niż popularne kurtyny wodne. Tworząc mgiełkę wodną wykorzystują o około 90% mniej wody niż kurtyny.
Jak informuje ZGK, bramki zraszające będą uruchamiane w upalne dni o godz. 9.00 lub o godz. 10.00 i będą schładzały spacerowiczów do godz. 19.00, a nawet dłużej – jeśli zajdzie taka potrzeba.

AB

4 KOMENTARZE

  1. Warto tylko pomyśleć aby ustawiać je na czymś twardym, np. na kostce, wczoraj przy konstancińskim amfiteatrze było błoto na 10 cm.

  2. Tylko kurtyny wodne w Konstancinie są postawione na trawie i żeby z niej skorzystać trzeba się wymazać po same kostki.Jest to ustawione bez najmniejszego sensu, w innych miastach kurtyny stoją na chodniku a Konstancinie uparcie od kilku lat burmistrz uparcie stawia na trawie.Mogę wysłać zdjęcia zainteresowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię