PIASECZNO W ostatni piątek na rynku miejskim rozstawione było miasteczko ruchu drogowego. W ćwiczeniu właściwych zachowań na drodze i przepisów obowiązujących rowerzystów pomagali najmłodszym Strażnicy Miejscy

– Będzie to doskonała okazja do przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową w nowym roku szkolnym – zachęcał do udziału w imprezie Komendant Straży Miejskiej Mariusz Łodyga. – Jeśli będzie zainteresowanie ze strony młodych rowerzystów, akcję będziemy kontynuować w wakacje.
Jak się okazało, chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności na miasteczku ruchu drogowego nie brakowało.
– Jesteśmy tu zupełnym przypadkiem, bo przyszliśmy na fontannę – mówi pani Dagmara, mieszkanka Piaseczna, która pojawiła się na rynku miejskim wraz z córką i synem. – I akurat okazało się, że stoi miasteczko. Uważam, że tego typu akcje są bardzo potrzebne, ale może należy je bardziej nagłaśniać. Im więcej będą wiedzieć dzieci, tym lepiej i warto im wpajać wiedzę od najmłodszego.
Uczestnicy bezpłatnej akcji, poprzez zabawę, mogli – niejako przy okazji – nauczyć się właściwych zachowań drogowych.
– Zaczęły się wakacje i pomyśleliśmy o zorganizowaniu takiego miasteczka dla dzieci – mówi Jacek Brudzewski, inspektor straży miejskiej. – Mogły się one choćby dowiedzieć jak reagować na znaki drogowe i sygnalizację świetlną. To taka uproszczona wersja miasteczka, które jest w egzaminie na kartę rowerową. Od września będziemy również prowadzić zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego w szkołach.
A już w sobotę 28 lipca na rynku miejskim będzie można wziąć udział w wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym „Piaseczno Kocha Rower”. W ramach imprezy, która odbędzie się w godzinach od 12 do 18, pod okiem instruktora przeprowadzone zostaną zajęcia dotyczące doskonalenia techniki jazdy na rowerze. Będzie można pojeździć po torze typu „pumptrack”, składającym się z 34 elementów: muld, band oraz łączników, które po połączeniu ze sobą tworzą pętle. Dostępne będą także miasteczko ruchu drogowego i darmowy serwis rowerowy.
– Chętni będą mogli przygotować sobie darmowy koktajl owocowo-warzywny, kręcąc go na Fruit Bike’u. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w strefie malucha oraz, na zakończenie imprezy, wspólnego przejazdu rowerzystów ulicami miasta pod eskortą policji – zaprasza Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji, które jest organizatorem wydarzenia.
Impreza ta wpisze się również w obchodzone tego dnia w Piasecznie Święto Policji. Po części oficjalnej na skwerze Kisiela policjanci przeniosą się na rynek miejski, gdzie dołączą do imprezy, obsługując własne stanowiska, między innymi ze znakowaniem rowerów czy prezentacją radiowozu.

Grzegorz Tylec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię