Miasto dla pieszych i rowerzystów

6

PIASECZNO Gmina Piaseczno poprawia jakość infrastruktury pieszej i rowerowej. Powstają nowe ciągi pieszo-rowerowe i ścieżki dla rowerów, uzupełniane jest oznakowanie poziome i pionowe, jednak wciąż wielu kierowców traktuje przestrzeń publiczną jakby to samochód był pojazdem uprzywilejowanym. Tak nie jest.

Miasto powinno być przede wszystkim przyjazne dla osób poruszających się pieszo, na rowerze, a także osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. To kierowcy powinni być szczególnie wyczuleni i stosować się do reguł: zwalniać i zatrzymywać się przy przejściach dla pieszych, prawidłowo parkować i wykazywać się tolerancją dla tych, których nie chroni “metalowa skorupa”.

W Piasecznie, niestety mamy do czynienia z nagminnym łamaniem przepisów przez kierowców, którzy blokują chodniki, ścieżki rowerowe czy inne fragmenty przestrzeni publicznej nie przeznaczone do parkowania. Pamiętajcie Państwo, że każdy z Was, jak już wysiądzie z pojazdu także jest pieszym.

Zwracajmy uwagę na przepisy drogowe, bądźmy dla siebie bardziej uprzejmi i tolerancyjni, a wszystkim nam będzie mieszkało się przyjemniej. Unikniemy też niemiłych sytuacji, do których z pewnością należy płacenie mandatów.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją powiązaną tematycznie: https://piasecznonews.pl/znakowanie-drog-rowerowych-oraz-ciagow-pieszo-rowerowych/

6 KOMENTARZE

  1. Mi nie, bo nie ma nic o rowerzystach którzy mając ścieżkę rowerową do dyspozycji dalej jeżdżą ulicą! Dzień w dzień mijam takie osoby, a na zwróconą uwagę, że powinni jeździć ścieżką wybudowaną specjalnie dla ich bezpieczeństwa, otrzymuje tylko cały słownik przekleństw. Pozdrawiam

  2. Proponuję zacząć od dawania dobrego przykładu przez władze. SM na rowery, urzędnicy Gminy i Starostwa zostawiają samochody w domu i tez przesiadają się na rowery lub hulajnogi. Oczywiście przez cały rok

    • Już dawno to proponowałem w formie kary.Chodzi o ul. Julianowską.Przejazd rowerem po ciągu pieszo/rowerowym wywala flaki albo gniecie jądra(jak śię ktoś zagapi i tyłka nie podniesie na którejś z tych móld). Trochę lepiej,ale podobnie jest na nowej(nie oddanej jeszcze ul. Głównej w Bobrowcu) Jadąc prawą stroną ciągu…jest ok. a przy krawężniku znowu “góry”,a do tego dziwnie wysokie krawężniki min. na przejeździe z Okrężną(?).Stan nawierzchni obu ciągów pieszo/rowerowych nierówny czy w Piasecznie to normalne,że firma Mabau tak buduje? Świeżo oddana ul. Okulickiego dla rowerów: brak ciąu od Julianowskiej(absurd-na wysokości świateł kończy się drroga dla rowerów,zaczyna znowy 20-40m dalej) przejazd na wysokości Media markt,gdzie pędzą samochody po nowej dwupasmówce(!!!!) jadąc dalej brak przejazdu .Danielu Putkiewicz jesteś człekiem poczytalnym? Takim przykładem jest KAŻDA piaseczyńska ulica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię