Miasto pod okiem kamer. SM „Jedność” wyłapuje dzięki nim chuliganów

0

PIASECZNO W rejonie budynków administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Jedność” znajduje się już kilkadziesiąt kamer. – Dzięki nim wiemy chociażby, kto maluje sprejami elewacje bloków – mówi Stanisław Zawadzki, prezes spółdzielni


Malowanie bloków sprejami to prawdziwa plaga, jednak monitoring ma pomóc w ujęciu chuliganów

Kamery instalowane są zwykle przy narożnikach budynków, kilka metrów nad ziemią i jak podkreśla prezes Zawadzki, zawsze odbywa się to na wniosek mieszkańców. Ostatnio aż 8 kamer zamontowano w rejonie bloku przy ul. Sikorskiego 13. Aby obraz z nich był dobrze widoczny także nocą, spółdzielnia zainwestowała też w dodatkowe oświetlenie.
– Wszystkie te działania podnoszą bezpieczeństwo – mówi wprost Stanisław Zawadzki. – Dużym problemem było do niedawna mazanie przez wandali odnowionych elewacji bloków. Dzięki kamerom udało nam się w ubiegłym roku zidentyfikować trzech chuliganów, którzy zostali ukarani wysokimi mandatami. Sprawą czwartego zajął się sąd. Teraz mamy na celowniku kolejnych graficiarzy. Znamy już ich tożsamość. Teraz zbieramy dowody, aby przekazać je policji.
Być może w przyszłości system monitoringu zostanie wykorzystany także do identyfikowania osób, które nie sprzątają po swoich psach, za co również grożą wysokie kary.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię