Michał z Józefosławia w finale Mistrzostw Świata w Capoeirze!

0

PIASECZNO W zawodach o nazwie „Joga Maneiro” bierze udział mieszkaniec Józefosławia, 24-letni Michał Wolniak. Trenował jako dziecko w grupie International Capoeira Raiz pod okiem Dominiki Rembelskiej, najbardziej utytułowanej zawodniczki w Polsce.

Capoeira jest pełnym magii połączeniem sztuki walki, akrobatyki, tańca i transowej muzyki, wykonywanej na żywo na tradycyjnych instrumentach o egzotycznych nazwach jak berimbau, pandeiro, atabaque i agogo. Wywodzi się z kultury afrobrazylijskiej, stworzona została przez afrykańskich niewolników na plantacjach trzciny cukrowej i bawełny, oraz w tzw. senzalach – barakach, w których mieszkali niewolnicy. Od zawsze była walką o wolność, pełną sprytu i podstępnych zagrywek grą ciała tancerza-wojownika. Dziś jest sztuką walki uprawianą na całym świecie. Wciąż jednak najlepiej funkcjonuje w krajach, którym historia nie szczędziła wstrząsów i niewoli. Dlatego Polska jest w czołówce światowej Capoeiry, co doceniają odwiedzający nasz kraj mistrzowie.

 

World Capoeira Federation założona przez Mestre Paulao, jest organizacją zrzeszającą fascynatów tej pięknej sztuki walki z całego świata. Od kilku lat organizuje również mistrzostwa, które w tym roku mają formę online. W zawodach o nazwie „Joga Maneiro” wziął udział mieszkaniec Józefosławia, 24-letni Michał Wolniak. Michał trenował jako dziecko w grupie International Capoeira Raiz pod okiem swojej instruktorki Dominiki Rembelskiej, najbardziej utytułowanej zawodniczki w Polsce.

Był jednym z najzdolniejszych młodych adeptów, pokładałam w nim duże nadzieje. Jednak jako nastolatek zagubił się w życiu, wpadł w złe towarzystwo, otarł się o konflikt z prawem i na 7 lat całkowicie zniknął z treningów– opowiada Dominika Rembelska instruktorka Michała. – Wrócił z pokorą jako dorosły człowiek, zmotywowany do osiągania swoich celów.

Obecnie Michał prowadzi warsztaty i treningi dla dzieci i młodzieży, jest dla nich przykładem zarówno na treningach, jak i w życiu.

Michał Wolniak zaprezentował swoje umiejętności na mistrzostwach WCF. W pierwszej rundzie wylosował wolny los i trafił od razu do ćwierćfinału, gdzie pokonał bardzo mocnego zawodnika z Azerbejdżanu. W półfinale głosami sędziów – znanych i szanowanych na całym świecie mistrzów Capoeiry wygrał w pięknym stylu z zawodnikiem z Brazylii.

Przed nim najtrudniejszy krok – finał, w którym Michał zmierzy się ponownie z rodowitym Brazylijczykiem. Trzymamy kciuki za naszego zawodnika!

Zmagania można obserwować na stronie https://www.capoeira.ws/events/joga-maneiro-2021/brackets/65/ i tam możecie oddać swój głos na naszego reprezentanta! Werdykt 10 kwietnia.

Poniżej film biorący udział w finałowych zmaganiach. Poznajecie okolicę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię