Miejsca dla niepełnosprawnych przy targowisku najwcześniej w przyszłym roku

0

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Adam Marciniak poprosił o utworzenie w rejonie targowiska dwóch miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale takie proste


Radny poprosił o wytyczenie jednego miejsca od strony ulicy Jana Pawła II i kolejnego od ulicy Nadarzyńskiej. Pomijając fakt, że takich miejsc nie byłoby gdzie (a raczej na czym) namalować, bo wokół targowiska wszystko tonie w błocie, a parkingi są nieutwardzone, to wytyczenie miejsc wymagałoby osobnego projektu organizacji ruchu. – Projekt taki najpierw trzeba wykonać, a następnie go zatwierdzić – mówi Włodzimierz Rasiński, szef gminnego wydziału infrastruktury i transportu drogowego. – To wymaga czasu i środków. Teraz tych miejsc i tak nie namalujemy bo jest niesprzyjająca pogoda. Myślę natomiast, że będzie można wrócić do tematu w przyszłym roku.
Wydaje się jednak, że najkorzystniej będzie poczekać z wydzieleniem miejsc dla niepełnosprawnych do remontu samego targowiska. Gminie zależy, żeby ta inwestycja została jak najszybciej zrealizowana. Prawdopodobnie targowisko w nowej odsłonie zostanie udostępnione w 2019 roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię