Mieszkańcy chcą lepszych dróg

0

LESZNOWOLA Podczas zebrania sołeckiego mieszkańcy Łozisk i Jazgarzewszczyzny zdecydowali, że przyszłoroczny fundusz sołecki chcą przeznaczyć na oświetlenie ulicy Leśnej. Złożyli też wnioski do budżetu na 2020 rok, które przekraczają jednak możliwości finansowe gminy


Oświetlenie około 500-metrowego odcinka ulicy Leśnej od skrzyżowania z Postępu do wysokości numeru 44 ma kosztować 37 tys. zł. Mieszkańcy zdecydowali, aby przekazać na to zadanie cały przyszłoroczny fundusz sołecki, który wynosi 30 tys. zł. Brakującą kwotę gmina dołoży prawdopodobnie ze środków własnych.
– Na tym odcinku zostanie zainstalowanych 12-14 nowych latarni – mówi sołtys Sławomir Świtek. – Poprawią one bezpieczeństwo pieszych, ale przydadzą się też kierowcom, którzy wreszcie będą widzieć, co dzieje się na drodze.
Latarnie mają pojawić się jeszcze w tym roku, a w przyszłym starostwo planuje budowę wzdłuż ulicy Leśnej chodnika. We wnioskach do przyszłorocznego budżetu mieszkańcy Łozisk i Jazgarzewszczyzny zażyczyli sobie także wyasfaltowania ulic Fabrycznej, Krzywej, Złotych Łanów, Dębowej, Sosnowej, Kwitnącej Wiśni, Skrajnej i Letniej. Sporo mówiono zwłaszcza o Fabrycznej.
– Ta inwestycja może być kosztowna – zwrócił uwagę wicewójt Mirosław Wilusz. Z kosztorysu wynika, że budowa ulicy Fabrycznej wraz z wykupami gruntów może kosztować nawet 30 mln zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię