Mieszkańcy czekają na remont alei Róż

1

PIASECZNO Będzie przygotowywana koncepcja dotycząca kompleksowej przebudowy alei Róż w centrum miasta. Inwestycja być może zostanie zrealizowana w 2020 roku. Wcześniej planowany jest remont ulicy Sikorskiego przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji


Jak będzie wyglądała po remoncie aleja Róż? O tym zdecydują sami mieszkańcy

O możliwej przebudowie wąskiego odcinka alei Róż od Szkolnej do Sikorskiego pisaliśmy kilka miesięcy temu. Od jakiegoś czasu gmina przymierza się do kompleksowej modernizacji tego ciągu.
– Zanim jednak ruszą prace, trzeba przygotować koncepcję – mówił przed dwoma miesiącami Włodzimierz Rasiński, szef gminnego referatu infrastruktury i transportu publicznego. Są plany, aby droga została poszerzona i pojawiło się przy niej więcej miejsc parkingowych, których w centrum miasta bardzo brakuje. Przebudowa miałaby objąć także odcinek alei Róż po drugiej stronie Sikorskiego (do Okulickiego). Tam ulica jest nieco szersza, ale mieszkańcy mają inne problemy. Przez 30 lat właścicielem tego fragmentu była Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność”, która cztery lata temu przekazała go gminie.
– Wcześniej ta droga była strasznie zaniedbana, teraz niestety jest podobnie – twierdzą mieszkańcy. Dziurawy trakt jest okresowo łatany i rzadziej niż raz na rok porządkowany.
– Mamy zapchane studzienki, wszędzie leżą liście i połamane gałęzie, a ostatnio zgasła jedyna wisząca na kablu latarnia – skarży się pani Teresa z zarządu wspólnoty mieszkaniowej „Aleja Róż 21”. – Zaniedbany odcinek drogi jest jednocześnie parkingiem dla mieszkańców czterech bloków. Jest ciasno i trudno znaleźć wolne miejsce. Zanim ruszy inwestycja, chcemy aby gmina chociaż regularnie go sprzątała.
Radny Piotr Obłoza zapowiada, że przebudowa alei Róż to jeden z jego priorytetów.
– Najpierw jednak chcielibyśmy zapytać mieszkańców o to, jak to wszystko widzą i czego oczekują – mówi. – Myślę, że warto zacząć od spotkania i przedstawić ludziom konkretne propozycje. Osobiście uważam, że drogę należałoby poszerzyć i wprowadzić przy niej ukośne parkowanie co spowoduje, że przybędzie około 60 miejsc. Jak zakończy się remont Okulickiego, to być może uda się zrobić po stronie północnej nowy parking.
Kiedy inwestycja mogłaby doczekać się realizacji? To zależy od wielu czynników. Najpierw gmina chce wyremontować ulicę Sikorskiego, co nastąpi prawdopodobnie już w przyszłym roku. Mówi się, że być może – o ile zgodzą się na to mieszkańcy – również zostanie ona nieco poszerzona. Na pewno pojawi się na niej nowa nakładka asfaltowa. Dopiero po zakończeniu tego zadania będzie można rozpocząć przebudowę alei Róż, co nastąpi prawdopodobnie w 2020 roku.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię