Mieszkańcy domagają się przebudowy Krasickiego

9

POWIAT/LESZNOWOLA Trwa zbiórka podpisów pod wnioskiem do starosty w sprawie przebudowy ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej i Nowej Woli na odcinku od Mleczarskiej do Postępu. Mieszkańcy domagają się m.in. poprawienia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów


Pod wnioskiem w sprawie przebudowy Krasickiego zebrano grubo ponad 500 podpisów. Mieszkańcy sformułowali konkretne postulaty. Generalnie boją się, że na ruchliwej drodze ruch jeszcze wzrośnie po otwarciu węzła na budowanej trasie S7.
Chcemy, aby z tej drogi mogły bezpiecznie korzystać nasze dzieci dochodzące do szkół i piesi – mówią. – Dziś jest tu tylko wąski chodnik, po którym strach chodzić.
Kolejna kwestia dotyczy bezpiecznego dotarcia piechotą lub rowerem do stacji PKP w Nowej Iwicznej, w promieniu której mieszka kilkanaście tysięcy osób. Mieszkańcy domagają się utworzenia ciągu pieszo-rowerowego z prawdziwego zdarzenia, budowy dodatkowych przejść dla pieszych i przebudowania niebezpiecznego skrzyżowania z ulicą Kielecką. Zwracają też uwagę na fakt, że w ostatnich latach powiat na terenie gminy Lesznowola wydawał niewiele (w latach 2015-2019 na inwestycję przeznaczono zaledwie 6,6 mln zł).
Wyrażamy nadzieję, że rada powiatu piaseczyńskiego podejmie decyzję umożliwiającą wykonanie przebudowy ul. Krasickiego na wnioskowanym odcinku w całości, co pozwoli na uporządkowanie na niej ruchu i wzrost bezpieczeństwa – czytamy w petycji, pod którą cały czas podpisują się kolejni mieszkańcy.

TW

9 KOMENTARZE

 1. To powinno być kompleksowe rozwiązanie P+R wiadukt i ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowa to topienie pieniędzy i odwlekanie decyzji. Po uruchomieniu E-7 i tak wszystko stanie.

 2. Ta część gminy Lesznowola to bardziej miasto niż wieś, a infrastruktura ewidentnie tu nie nadąża. Należy modernizować zarówno Krasickiego, jak i Słoneczną. A to, że dotąd nie powstała szeroka DW 721 w nowym śladzie to jawny sabotaż. Władza powinna się wreszcie zogniskować na tym, co naprawdę ważne. Bezpieczne drogi to podstawa!

 3. Mieszkam przy ulicy Krasickiego -Nowa Iwiczna. Stanie w korkach, często w bliskiej już odległości od wjazdu na własne podwórko a dzieje się to z kilku znanych od długiego czasu powodów : opuszczony szlaban- pociągi, duża ilość aut , dużo mieszkańców, remonty dróg w Piasecznie, Lesznowoli, Bobrowcu,Nowej Woli, Zgorzały i kilka ulic z objazdami. Niedawno zwężenie na Puławskiej przed wjazdem do Piaseczna ( na ok. 1 rok )Zamknięta nadal ulica Postępu Nowa Wola- Nowa Iwiczna. Jeśli wyobrazimy sobie jeszcze remont ulicy Krasickiego to jak będziemy jeździć autami aby wyjechać z posesji i dojechać wraz z innymi w różne kierunki : do Warszawy, do Sękocina, do Piaseczna, Góry Kalwarii i potem do domu z pracy. W Piasecznie przybywa parkometrów a w Nowej Iwicznej, Nowej Woli mamy postoje w korkach bez parkometrów lecz z wyższymi cenami za paliwo. Jazda ulicą Wiśniową w stronę Mysiadła i do Puławskiej : wąsko, ciasno, dziury w jezdni, brak chodnika, teren mocno zabudowany. Czy rządzący w Powiecie piaseczyńskim, w gminach Piaseczno, Lesznowola WIDZĄ i SŁYSZĄ problemy mieszkańców i pozostałych użytkowników naszych dróg ?
  To są sprawy także na kolejne wybory na Wójta, Burmistrza i do samorządów – Ludzie to rozliczą i zagłosują na innych.
  Cierpliwości i rozsądku dla nas.

  • Z Nowej Iwicznej zrobiono trasę tranzytową. Większość kierowców stojących w korkach chce ominąć korki w innych regionach. Ale zgadzam się, że to wynik braku działania radnych, wójtowej i powiatu. Wystarczy zobaczyć jak radni szybko zajęli stanowiska w UG a mieszkańców NI, Nowej Woli, Mysiadła i Zgorzały mają głęboko…

  • I w związku z tym mają dać Pani helikopter czy zlikwidować tory, zabronić innym jeździć samochodami i zaprzestać remontów dróg bo Pani mieszka przy Krasickiego?

 4. Mieszkańcom NI nie jest potrzebny wiadukt ani P+R tylko zwężenie ulicy Krasickiego, ścieżka rowerowa i chodnik po południowej stronie ulicy.

 5. Drogą wspólną jest również Puławska w Piasecznie i tam jakoś dało się ją uspokoić, zrobić chodniki i ścieżki rowerowe. W ten sposób pogodzono oczekiwania mieszkańców i przejezdnych. Tak również powinno być na Krasickiego w Nowej Iwicznej i Nowej Woli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię