Mieszkańcy domagają się przejścia dla pieszych

2

GÓRA KALWARIA Od kilkunastu lat mieszkańcy bezskutecznie domagają się wymalowania przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 79 w Solcu, dzięki któremu można by bezpieczniej pokonać ruchliwą arterię komunikacyjną oddzielającą dwa przystanki autobusowe

Sołtys Solca Urszula Malisiak aktualnie zbiera podpisy mieszkańców popierających konieczność utworzenia przejścia dla pieszych na DK79 w Solcu. Pismo z prośbą o pomoc ma zostać skierowane do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, by wsparł mieszkańców do dążeniu do poprawy bezpieczeństwa.
Do zarządcy drogi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwracał się już poprzedni sołtys naszej miejscowości – mówi sołtys Solca Urszula Malisiak. – Niestety odmawiano argumentując, że przejście dla pieszych utrudniałoby płynność ruchu samochodowego.
Mieszkańcy jednak nie poddają się i zapowiadają kolejne monity do zarządcy drogi.
Z przystanku, na którym zatrzymują się autobusy jadące w stronę Góry Kalwarii korzysta młodzież uczęszczająca do szkół średnich – zwraca uwagę sołtys Urszula Malisiak. – Jadąc z Piaseczna część mieszkańców wysiada i musi przejść przez ulicę w drodze do domu. Droga jest ruchliwa, przyjeżdża nią dużo tirów. Bywa, że trzeba czekać dobry kwadrans na przejście przez ulicę. Skoro są przystanki autobusowe to powinno być do nich też dojście. Tu nie chodzi o jakąś dużą inwestycję, ale wymalowanie zebry, która zapewniałaby minimum bezpieczeństwa osobom pieszym.
Problem znają władze miasta i deklarują wsparcie mieszkańców w rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.
Cieszy nas ta oddolna inicjatywa i oczywiście będziemy popierać starania mieszkańców tak jak i wszystkie inne inicjatywy dążące do poprawy bezpieczeństwa – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik kalwaryjskiego ratusza.W razie konieczności jesteśmy też w stanie zaangażować się finansowo. Potrzebna jest tylko dobra wola zarządcy drogi.

CZYTAJ TAKŻE:  Hala sportowa znów zmieni się w rolkowisko

2 KOMENTARZE

  1. jeżeli przejście, to tylko oświetlone. bo to co jest np w Markach przed Baniochę to stwwarza niebezpieczeństwo, bo pieszych nie widać. zmieniono prawo, że pieszy ma pierszeństwo, ale w takich miejscach gdzie ich nie widać to jest gorzej niż było, bo nakłania ludzi do ryzyka.

  2. „przejście dla pieszych utrudniałoby płynność ruchu samochodowego” i trudno się nie zgodzić z tą argumentacją. Przy takim ruchu jak na 79 to ma sens. Ta droga to dojazd do obwodnicy GK więc ruch jest większy niż kiedyś. Jak by to miało wyglądać jakby co chwila wszyscy „stawali dęba” bo ktoś się przechodza przez drogę? Przecież w myśl nowych, chorych przepisów to byłaby paranoja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię