Mieszkańcy hojnie wsparli Polską Akcję Humanitarną

0

PIASECZNO Polska Akcja Humanitarna podała niedawno, że najwięcej środków z tytułu dobrowolnych wpłat podatników na organizacje pożytku publicznego (1% z podatku dochodowego) uzyskała w tym roku z Urzędu Skarbowego w Piasecznie. Było to ponad 10,6 tys. zł i stanowiło najwyższą kwotę przekazaną na PAH przez pojedynczy urząd skarbowy w Polsce


To pokazuje, jak wiele osób na terenie powiatu piaseczyńskiego chce pomagać osobom w trudnej sytuacji życiowej, nawet oddalonym o tysiące i dziesiątki tysięcy kilometrów – podkreśla Jakub Tokarski z PAH. W tym roku organizacja z tytułu wpłat w ramach 1% uzyskała rekordowe 8,1 mln zł. Jest to kwota kilkukrotnie wyższa niż przed rokiem.
Środki te przeznaczamy na najpilniejsze potrzeby w ramach prowadzonej działalności – mówi Helena Krajewska, rzeczniczka prasowa PAH. Organizacja niesie pomoc ludziom w różnych miejscach świata. Działa m.in. w Sudanie Południowym, Somalii, Kenii, ale też oczywiście w ogarniętej wojną Ukrainie. W Afryce spore środki przeznaczane są na zapewnienie mieszkańcom dostępu do wody oraz poprawę ogólnej higieny. Do Ukrainy dostarczana jest żywność. PAH prowadzi tam również działania ratujące zdrowie i życie ludności cywilnej. Ale to oczywiście nie wszystko.
W Somalii trwa największa od 40 lat susza, a połowa populacji tego kraju jest niedożywiona, o czym niewiele się dziś mówi – dodaje rzeczniczka PAH, informując że część środków z 1% zostanie przeznaczonych na pomoc dla tego biednego kraju. – Gigantyczny kryzys humanitarny trwa również w Jemenie. Oczywiście w tej chwili najgłośniej jest o Ukrainie. Nie oznacza to jednak, że inne problemy tego świata przestały istnieć. 

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię