Mieszkańcy Lipowej jeszcze będą musieli poczekać…

1

PIASECZNO Ulica Lipowa w Zalesiu Dolnym to tak naprawdę dwie drogi, znajdujące się po dwóch stronach torów kolejki wąskotorowej. Nitka po wschodniej stronie trakcji została wyremontowana kilka lat temu, zaś po zachodniej – cały czas czeka na przebudowę, co niepokoi mieszkających przy niej ludzi


Jest i tak lepiej niż było, bo jakiś czas temu gmina utwardziła Lipową tłuczniem. Mimo to czujemy się gorsi w porównaniu do naszych sąsiadów, mających domy po drugiej stronie torów – mówi pan Krzysztof, nasz czytelnik. Zachodni odcinek Lipowej od Redutowej do Głównej czeka na przebudowę już kilkanaście lat. Radny Michał Rosa co roku zgłasza tę drogę do budżetu, ale do tej pory były pilniejsze inwestycje. W 2021 roku z Lipową znów nic nie będzie się działo, ale z naszych informacji wynika, że gmina chce przygotować projekt przebudowy drogi. Jak wszystko dobrze pójdzie, inwestycja zostanie zrealizowana z 2022 roku.
Do tej pory jednym z głównych powodów, które sprawiły, że droga nie doczekała się modernizacji było to, że Lipowa ma nieuregulowany stan prawny. Przeszkodą był również fakt, że dwoje mieszkańców nie życzyło sobie utwardzenia drogi.
Mimo to większości osób mieszkających przy Lipowej zależy na jej modernizacji – zapewnia pan Krzysztof. – Wierzę, że gmina w końcu przychyli się do naszych próśb.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Drogowcy myślą tylko o kierowcach samochodów, a droga jest przecież dla wszystkich! Wysypanie jej wapiennym tłuczniem radykalnie pogorszyło warunki jazdy na rowerach, a ten środek transportu przecież powinien być traktowany przynajmniej na równych prawach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię