Mieszkańcy mają dość uciążliwości. Chcą przywrócenia autobusu

0

PIASECZNO Od kilku miesięcy trwa remont ulicy Dworskiej połączony z budową ronda przy szkole w Chylicach. W związku z tym mieszkańcy miejscowości zostali odcięci od autobusu 710, którym wcześniej dojeżdżali do Piaseczna. – Póki jest pogoda, korzystam z roweru. Nie wiem, co będzie potem… – mówi pani Ewa, nasza czytelniczka


Postępy przy inwestycji drogowej w Chylicach na bieżąco monitoruje sołtys Wojciech Mika.
Zostaliśmy praktycznie pozbawieni komunikacji, a ludzie przecież codziennie muszą dojeżdżać do pracy – mówi. Teraz w okolicy jeżdżą tylko dwie „elki”, ale mieszkańcy Chylic mają do nich daleko.
– To jest spora uciążliwość – przyznaje sołtys Mika. – Zdajemy sobie sprawę, że prowadzone prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa, ale to wszystko jest dla nas bardzo niekomfortowe. Nie wiem, dlaczego ZTM nie puścił zamiast przegubowego 710 krótkich autobusów zastępczych. To zdałoby egzamin i zapewniło w Chylicach ciągłość komunikacji.
Sołtys Chylic twierdzi, że prace związane z budową ronda powoli zmierzają do końca. Potwierdza to zresztą powiat, który realizuje tę inwestycję.
Rondo ma być przejezdne do końca wakacji – informuje Joanna Grela z biura promocji w starostwie. Należy się więc spodziewać, że 710 wróci na dawną trasę na początku września.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię