Mieszkańcy: nie chcemy w sąsiedztwie 50-metrowego słupa

12

KONSTANCIN-JEZIORNA Na działce przy ulicy Pułaskiego 31 trwa budowa masztu telefonii komórkowej, który ma mieć 54 metry wysokości. – Ta inwestycja powstaje między jednorodzinnymi domami i nikt jej tutaj nie chce – podnoszą okoliczni mieszkańcy, którzy zebrali ponad 500 podpisów, domagając się wstrzymania budowy


Nie ma zgody na budowę w tym miejscu gigantycznej anteny – mówi konstanciński radny Krzysztof Bajkowski. Niestety, wiele wskazuje na to, że trwające prace zakończą się postawieniem masztu.
Zakusy, aby pobudować go na działce przy Pułaskiego pojawiły się już w 2018 roku – tłumaczy pani Marzena, mieszkanka Skolimowa. – Wówczas inwestor nie otrzymał zgody na budowę. Ta inwestycja nie była zgodna z planem miejscowym, dopuszczającym w tym miejscu zabudowę mieszkaniową, ewentualnie towarzyszące jej nieuciążliwe usługi. Tymczasem działka, na której miał zostać postawiony maszt była niezabudowana. Sądzę, że właśnie dlatego powiat odrzucił wniosek inwestora – dodaje nasza czytelniczka.
Mieszkańcy dodają, że przez kilka lat mieli spokój. Niestety, prace przy maszcie zostały wznowione kilka miesięcy temu.
Dowiedzieliśmy się, że pozwolenie na budowę tej konstrukcji zostało wreszcie wydane, czemu bardzo się dziwimy – mówi pani Marzena. – Niepokojące jest też to, że choć za stronę w tej sprawie zostało uznanych ponad 300 osób, żadna z nich nie otrzymała żadnej informacji. Nie mamy pomysłu, co dalej z tym wszystkim robić. Boimy się, że maszt zostanie wkrótce wybudowany i będzie po herbacie.
Gdy dowiedziałem się, że gigantyczna antena została przewieziona na miejsce, od razu poprosiłem Straż Miejską o przeprowadzenie kontroli dokumentów – mówi radny Bajkowski. – Pozostaje jeszcze szansa, że wojewoda uchyli decyzję starostwa i inwestycja zostanie wstrzymana.

TW

12 KOMENTARZE

  1. 5G. Krowy sie nie nioso, kury mleka nie dajo.
    Anteny to zło, no, chyba, że stoją nie za moim płotem, a za płotem sąsiada. No bo zasięg i transfery to każdy chce mieć.

  2. Wreszcie poprawi się zasięg telefonów a przede wszystkim internetu. Będzie można posiedzieć w domu i grać w gry jak normalny człowiek a nie spacery, rolki i rowery jak wszyscy w Konstancji. Bravo , stawiać szybko !!!!

  3. Typowe protestowanie z zawiści bo sąsiad zarobi na dzierżawie. A telefon ma każdy oraz wielu internet mobilny i każdy chce aby był szybki a to wymaga pojemności sieci i jakości sygnału. To jest inwestycja celu publicznego której nie można zablokować. Powiat już przegrywał tego typu sprawy i musiał wydać pozwolenie na budowę bo inwestycja jest zgodna z przepisami.

  4. Bardziej szkodzi korzystanie na co dzień z telefonu, noszenie w przedniej kieszeni itp niż ten maszt dzięki któremu poprawi się zapewne zasięg w okolicy..

  5. Nie chcemy,by samorządzie administracji państwowej w Piasecznie decydowano z pogardą dla mieszkańców!! To nie pierwszy już raz, brak informacji, brak rzetelnej konsultacji o planach wprowadzania zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennych, brak logiki wydawania pozwoleń na budowę względem ładu przestrzennego!

  6. Każda tego typu inwestycja musi posiadać dokument o wpływie szkodliwości promieniowania na otoczenie. Budowa bez takiego dokumentu nie może być realizowana. Im wyższy maszt tym mniejsze promieniowanie w najbliższej okolicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię