Mieszkańcy Piaseczna sprzątali Jeziorkę

1

PIASECZNO Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi już po raz kolejny zorganizowano sprzątanie rzeki Jeziorki i jej piaseczyńskich okolic. Podobnie jak podczas poprzednich edycji akcji, także i tym razem wolontariuszom nie zabrakło pracy

 

W akcję, oprócz wszystkich chętnych mieszkańców, włączyły się zarówno gmina Piaseczno, jak i lokalne organizacje, którym na sercu leży dbanie o środowisko naturalne. Przez kilka godzin dwie ekipy sprzątały równocześnie Jeziorkę – jedna na kajakach, a druga spacerując brzegiem rzeki między „dywanami” z zawilców i przy śpiewie ptaków.
– Ogółem zebranych zostało 25 worków śmieci o pojemności 120 litrów – mówi Jolanta Radecka z grupy Eko-Babki. – Miłą niespodziankę sprawił nam mieszkaniec, czekając na nas z czekoladą jako wyraz wdzięczności za sprzątanie.
Organizatorzy przygotowali również konkurs na znalezienie najciekawszego śmiecia. Tu konkurencja, jak się okazało, była spora. Wśród zgłoszonych odpadów znalazły się, między innymi: kalosz, suszarka do prania, muszla klozetowa. Ostatecznie konkurs wygrały… majtki, których znalazcą był dziewięcioletni Maciej. W ramach innej zabawy pojawiły się również pytania dotyczące Jeziorki, a akcję zwieńczył poczęstunek przygotowany przez Kawiarnię Fryderyk, po którym wręczono uczestnikom podziękowania, a zwycięzcom nagrody.
– Cieszymy się, że na sprzątaniu było dużo młodych ludzi – podsumowuje Jolanta Radecka. – Rolą Eko-Babek jest bowiem nie tylko praca, ale również dawanie dobrego przykładu swoim wnukom.

CZYTAJ TAKŻE:  Zaszalał w drogerii, rachunek wyniósł prawie 2 tys. zł

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię