Mieszkańcy potykają się na chodnikach. Muszą poczekać do remontu drogi

0

PIASECZNO Ludzie mieszkający na osiedlu przy ulicy Okulickiego, naprzeciwko restauracji McDonald’s, narzekają na fatalny stan chodnika, zakręcającego w kierunku ul. Wojska Polskiego. Okazuje się, że jakiś czas temu zmienił on właściciela…


– To skandal, żeby w mieście były takie chodniki – narzeka Nina Ignaczak, mieszkająca przy ul. Wojska Polskiego. – Ten chodnik zrobiła kiedyś wspólnota, ale chyba przekazała go gminie. A ta o nas zupełnie nie dba. Ten ciąg jest tak nierówny i dziurawy, że nie nadaje się dla pieszych. Wielokrotnie dochodziło tu do różnego rodzaju wypadków.
Innym chodnikiem w tej okolicy, który domaga się pilnego remontu, jest skrót prowadzący od ul. Okulickiego (zaczyna się przy nowej stacji BP) do przystanku Lamina. – Został on kiedyś zbudowany przez pracowników Laminy, ale dziś nie mam pojęcia, kto nim zawiaduje – mówi Stanisław Zawadzki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność”, do której kiedyś należała część terenu po drugiej stronie ul. Okulickiego. Prezes Zawadzki wyjaśnia, że jakiś czas temu spółdzielnia przekazała pas ziemi między blokami a Okulickiego wraz ze starym chodnikiem pod poszerzenie drogi 721 (ta inwestycja zaczęła się w ubiegłym roku – przyp. red.). Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który modernizuje Okulickiego, w ramach przebudowy wykona też pewnie niedługo nowy chodnik.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię