Mieszkańcy rzucili się na paszporty. Jak długo trzeba na nie czekać?

1

PIASECZNO Około 4000 osób czeka na możliwość złożenia wniosku o wydanie paszportu. Do tego dochodzi 30 dni oczekiwania na sam dokument. Jeśli komuś w trybie pilnym zależy na paszporcie, praktycznie nie ma szans, aby otrzymał go wcześniej niż w lipcu


Aby złożyć wniosek o paszport w punkcie paszportowym trzeba wcześniej zapisać się w systemie rejestracyjnym. Jak przyjdzie nasza kolej, będziemy mogli udać się do siedziby starostwa przy ul. Chyliczkowskiej i wypełnić wniosek o wydanie paszportu. Jak wybuchła wojna w Ukrainie, praktycznie z dnia na dzień do systemu zapisało się 4000 osób. Będą one sukcesywnie składały wnioski o wydanie paszportu do końca maja. Na razie nie ma możliwości zapisania się w kolejkę po paszport, ale warto na bieżąco wchodzić do systemu rejestracyjnego sprawdzając, czy zwalniają się w nim miejsca.
– Jeśli chodzi o wydawanie paszportów, to nie ma rejonizacji – informuje Joanna Grela z biura promocji powiatu. – Oznacza to, że można wystąpić o ten dokument w każdym punkcie paszportowym w Polsce.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Ukraińcy do Polski, Polacy na Zachód.
    =======================
    Przyjdzie mi umrzeć w Пісочнем Mістie i zamieszkać w kwaterce na Улицу Юліановскіей (a jakby przemianowali, to może np. Алей Бандері?).

    Widać taka karma 🙁

    P.S. Starosta Gut pewnie zmieni wtedy nazwisko na Добрі (a może nawet na Бардзо Добрі?) i będzie nadal zarządzał Rejonem Piaseczyńskim, bo bardzo lubi zarządzać (nie mówiąc już o tym, że podobno potrafi tylko „robić w polityce”, a do żadnej normalnej pracy się nie nadaje, gdyż od dziecka zajmował się tylko „byciem Wadzią” z ramienia Matki Partii) 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię