Mieszkańcy skarżą się na błoto w parku miejskim

5

PIASECZNO – Parkowe alejki po roztopach i deszczu wyglądają po prostu koszmarnie – uważa Krzysztof Glinka. – Przynajmniej główne ciągi powinny zostać wyłożone kostką


W ostatnim czasie Park Książąt Mazowieckich przy ul. Chyliczkowskiej został zrewitalizowany (w tym roku modernizowany ma być jeszcze staw). O parkowych alejkach, które nie przypadły jednak do gustu mieszkańcom, pisaliśmy już kilkukrotnie. Przed miesiącem na pokrywające je błoto i wodę skarżył się Stanisław Perłowski. Okazuje się jednak, że niezadowolonych jest więcej. Do naszej redakcji zaczęli dzwonić emeryci, młodzież i młode mamy, które często spacerują po parku z dziećmi. Wszyscy mówili to samo: w okresie od jesieni do wiosny alejki są pokryte wodą i błotem, zaś latem w parku niemiłosiernie się kurzy.
– Dziwne, bo ze ścieżkami na Górkach Szymona – mimo że wyglądają tak samo – wszystko jest w porządku – twierdzi pan Mariusz. – Może w parku zastosowano jakiś inny materiał…
– Wymyślona przez urzędników nawierzchnia nie sprawdza się – dodaje Krzysztof Glinka.
– Po przelotnym opadzie śniegu z deszczem nie dało się tamtędy przejść. Książęca nazwa do czegoś zobowiązuje, sądzę że park powinien zostać dopracowany.

– Sprawdzimy to i jeśli mieszkańcy rzeczywiście mają rację, wspólnie zastanowimy się nad rozwiązaniem problemu – deklaruje burmistrz Daniel Putkiewicz. – Przypominam, że park był modernizowany pod ścisłym nadzorem konserwatora, któremu zależało na zachowaniu jego zabytkowego charakteru. Nie mogliśmy zrobić nawet krawężników, a co dopiero utwardzonej nawierzchni. Ścieżki zostały jednak wyprofilowane i mają spadki, dlatego woda powinna z nich spływać.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Przecież, że tak to będzie wyglądać sygnalizowano jeszcze podczas remontu. Ale przecież kasę trzeba wydać… najlepiej dwa razy. Konswerwator też powinien dostać odpowiednie bure od przełożonych, za to co odstawił decydując o takim charakterze ścieżek w parku. Bezmyślność, bezmyślność i urzędnicze ograniczenie.

    • zgadza się w 100% ! / Chyliczkowska to samo było MÓWIONE I PISANE ! — też będzie robione dwa razy i płacone dwa razy na koszt PODATNIKA ! ( a urzędnik jest nieomylny) ————–NIC MU NIE WYTŁUMACZYSZ !

  2. Co to znaczy -rzeczywiście mają rację?- to szanowny burmistrz wraz z urzędasami może wybierze się osobiście i sprawdzi -może jeszcze przed jesienią…- jak nie wierzy.
    Mieszkańcy kłamią ?- idiotyczne sugestie.
    Proszę powołać komisję i powołać ekspertów.

    • O tym, że jest błoto, ludzie trąbili po pierwszych opadach po remoncie parku. Ciekawe, ile zim i ulew jeszcze potrzeba, by udowodnić, że tam, gdzie jest błoto – jest naprawdę błoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię