Mieszkańcy wspierają urząd w walce z koronawirusem

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W dobie pandemii koronawirusa do gminy zwracają się mieszkańcy, bezpłatnie oferując swoją pomoc m.in. w zakresie usług związanych z dezynfekcją


Grzegorz Kowalczyk, właściciel firmy Franqars zaoferował gminie, że bezpłatnie zdezynfekuje pojazdy straży miejskiej, OPS-u, urzędu, wozy bojowe jednostek OSP i policyjne radiowozy. Bakterie i wirusy zostaną usunięte z nich poprzez ozonowanie. Zabieg ozonowania zostanie również przeprowadzony w gminnych żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych.
– Jeden z naszych mieszkańców chce pokryć koszty tej operacji – zdradza burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Inny mieszkaniec wyraził chęć sfinansowania 100 litrów płynu do dezynfekcji. Za darmo otrzymaliśmy także żel antybakteryjny. To ważne gesty, za które bardzo dziękuję. Jednocześnie pragnę podkreślić, że wszyscy pracownicy urzędu mają dostęp do najwyższej jakości środków ochrony osobistej. Jesteśmy w stałym kontakcie a apteką, która na bieżąco uzupełnia nasze braki.
Swoją pomoc w tym trudnym czasie zaoferowała również nowo otwarta restauracja Wódka Gessler Na Widelcu, znajdująca się przy ul. Warszawskiej, która zadeklarowała, że może przygotowywać posiłki potrzebującym seniorom. Obiady ma dowozić Ochotnicza Straż Pożarna. „Jeśli ktoś z Państwa zna w okolicy taką osobę, prosimy o informację” – czytamy na facebookowym profilu restauracji. Do zgłaszania gminnemu OPS-owi osób potrzebujących pomocy zachęca też burmistrz Kazimierz Jańczuk, który zaktywizował w tym celu sołtysów oraz kluby seniora.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię