Mieszkańcy zablokują drogę. Domagają się inwestycji podnoszących bezpieczeństwo

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Kilka dni temu do burmistrza wpłynęło zawiadomienie o zamiarze zablokowania odcinka drogi 721. Mieszkańcy chcą, aby urzędnicy zaczęli poważnie traktować ich postulaty. Domagają się m.in. dodatkowych przejść dla pieszych na ul. Pułaskiego oraz takiej przebudowy ul. Kołobrzeskiej, która będzie spełniała ich oczekiwania


Mieszkańcy Kołobrzeskiej chcą, aby nadal pełniła ona rolę drogi lokalnej

Blokada drogi ma odbyć się w sobotę 12 października na ulicy Pułaskiego, między Centrum Zdrowia a Centrum Handlowym, znajdującym się pod numerem 20. Demonstranci mają blokować przez 30 min (od godz. 12) jezdnię i pas drogowy. Alternatywną lokalizacją, w której mogłaby odbyć się blokada, jest skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Kołobrzeskiej, na wysokości przejścia dla pieszych.

Mieszkańcy przedstawili swoje oczekiwania

Protestujący mają kilka postulatów. Chcą, aby sejmik województwa mazowieckiego przeznaczył w przyszłorocznym budżecie środki na wykonanie przejścia dla pieszych na wysokości ul. Pułaskiego 20. Drugie przejście miałoby powstać na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Gdańskiej. Jednak to nie wszystko. Kolejnym postulatem jest przebudowa skrzyżowania ul. Wilanowskiej z ul. Adama Mickiewicza (DW 724). Ostatnia prośba skierowana jest do burmistrza Konstancina-Jeziorny i rady miejskiej. Mowa w niej o konieczności przeznaczenia środków na przebudowę dróg na terenie Skolimowa Północno-Zachodniego i przygotowanie projektów przebudowy, które będą zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Chodzi głównie i ulice Kołobrzeską i Kabacką.

Spór wokół Kołobrzeskiej

Co do planowanej przebudowy ul. Kołobrzeskiej, od lat trwa polemika między urzędnikami a mieszkańcami dotycząca ostatecznego kształtu drogi. Swoje ostatnie stanowisko w tej sprawie mieszkańcy złożyli w ratuszu 30 września (pismo zostało opatrzone 103 podpisami).
– Nie zgadzamy się na planowane przez burmistrza poszerzenie ulicy Kołobrzeskiej i stworzenie z niej dużej przelotowej drogi – pisze Jan Strękowski, który reprezentuje okolicznych mieszkańców. – W związku z przygotowywanym projektem przebudowy dróg na terenie Skolimowa nie zgadzamy się na zakwalifikowanie ul. Kołobrzeskiej jako drogi lokalnej o szerokości 12 m. Żądamy uznania jej za drogę dojazdową o maksymalnej szerokości 10 m. Pan burmistrz wielokrotnie podkreślał, że chce działać zgodnie z wolą mieszkańców. Chcemy teraz, żeby dotrzymał słowa – dodaje Jan Strękowski.
Mieszkańcy przekonują, że ścieżka rowerowa, chodnik oraz jezdnia o przepisowej szerokości 5 m z powodzeniem zmieszczą się w 10-metrowym pasie Twierdzą, że władze powinny dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i respektować ich potrzeby. W podobnym tonie wypowiada się burmistrz Konstancina-Jeziorny.
– Chcemy budować przede wszystkim drogi bezpieczne – podkreśla Kazimierz Jańczuk.
– Projekt przebudowy dróg na terenie Skolimowa Północno-Zachodniego jest obecnie w opracowaniu i ma być gotowy do 30 czerwca przyszłego roku. Mieszkańcy oczywiście mają prawo protestować, jeśli mają do niego jakieś zastrzeżenia.

Burmistrz podkreśla, że plan miejscowy dla tego terenu nie został jeszcze uchwalony, a o jego ostatecznym kształcie będą decydowali radni.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Panie Burmistrzu, budować 12 metrową drogę. Coraz więcej ludzi mieszka w tym rejonie i taka droga jest potrzebna. To nie są Bieszczady, a prawie Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię