Mieszkańcy zadowoleni ze zmian na Chyliczkowskiej

11

PIASECZNO – Odkąd ulicą Chyliczkowską można jeździć w dwóch kierunkach na Żeromskiego zapanowała cisza i spokój – cieszy się pani Emilia. Pozytywnych opinii na temat zmiany organizacji ruchu na jednej z głównych arterii miasta jest więcej


Mieszkańcy Żeromskiego odetchnęli z ulgą, bo na ich drodze znacznie zmniejszyło się natężenie ruchu

– Wcześniej kierowcy skręcali w Żeromskiego z obwodnicy, aby wjechać do miasta – mówi mieszkanka. – Rano i po południu było tu głośno i tłoczno. Teraz to się zmieniło.
Miejski radny Zbigniew Mucha dodaje, że znacznie spokojniej jest także na ul. Sierakowskiego.
– Na skrzyżowaniu Warszawskiej i Chyliczkowskiej, gdzie mam księgarnię, też jest teraz mniej nerwowo – dodaje Zbigniew Mucha. – Ta zmiana zdecydowanie uspokoiła w tym miejscu ruch. No i nie ma już korków na odcinku od Chylic do ul. Armii Krajowej.
O pierwsze wrażenia zapytaliśmy także krytykującego wcześniej pomysł zmian na Chyliczkowskiej, radnego Artura Maickiego.
– Na razie jest ok – przyznaje radny. – Jednak więcej będzie można powiedzieć po 10 września, kiedy będziemy mieli za sobą tydzień szkoły. Na razie moje obawy budzi przystanek przy Żabce, między ul. Zgody a Warszawską. Gdy zatrzymuje się na nim autobus, na Warszawskiej w stronę placu Piłsudskiego zaczynają tworzyć się korki. W związku z wydłużeniem cyklu świateł, korkuje się też obwodnica od strony Żabieńca.

TW

11 KOMENTARZE

 1. Jeśli zniknie przystanek (przez powalony pomysł Guta), trzeba będzie pod technikum (zapierniczać z buta) ???. Karma wróci w poniedziałek, a nie, w październiku ???

  • Rzeczywiście to taki problem… Tak daleko, autobusy tak rzadko… Najlepiej jakby każdemu przystanek pod domem/klatką schodową zrobili…

    • Tak pisać może przyjezdny, bywający, ale nie Piasecznianin. Brakowało w tym miejscu przystanku. Pojawiał się i znikał i jest oblegany przez pasażerów siedemsetek i elek.

     • Jesteś w błędzie. Niedługo, żeby wyjechać z tej dziury będzie trzeba 1h – wtedy ochoczo wszyscy będą z buta „zapierniczać” do Mysiadła, bo i tak będzie szybciej…

      Autobus może zatrzymuje się na chwilę, ale sygnalizacja światła się zmienia, w tym czasie więcej aut wjeżdża przed autobus i z tych kilkunastu/kilkudziesięciu sekund robi się w godzinach szczytu kilka/kilkanaście minut… Nie przesadzajmy, że te przystanki są w aż tak dalekich odległościach…

  • Karma jest taka, ze pani juz wie, ze bedą korki w poniedziałek. bo będą, zawsze są 1go dnia szkoły i kilka kolejnych. tak było jest i będzie chyba że wszystkie słoje powyjeżdżają. Nazjeżdżało side ich tu a teraz narzekają jak to w Piasecznie jest zle i że są korki, i ze przystanek 5 metrów nie w tą stronę.
   Tak Ann, mozesz juz otwierac szampana i celebrowac korki w poniedziałek 😀

   • Oj chyba nie zrozumiałeś ?. Korki na Chyliczkowskiej mam gdzieś, bo śmigam pod Laminę, jestem zaś za pozostawieniem przystanku przy Zgody. Pomysłodawca dwukierunkowej Chyl. będzie smażył się w piekle ?

 2. Ale to jest przystanek przesiadkowy. Ja przejdę raz dwa pod technikum lub bazarek. Weź pod uwagę petentów Gminy, Sądu etc. Nie wspominając o osobach starszych. Przystanek przy Zgody jest bardziej przydatny niz światła Chyliczkowska/Warszawska. Jestem za wyniesionym skrzyżowaniem w tym miejscu.

 3. Tylko od G.Kalwari mogli zrobić w lewo + prosto bo na Piaseczno i tak mało aut tamtędy wjeżdża a teraz jest w prawo + prosto i sa duże korki ;(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię