Mieszkaniec: Ciężarówki zajmują chodniki, piesi chodzą ulicą

1

PIASECZNO – Jakiś czas temu, na wysokości ulicy Ogrodowej 6 w Józefosławiu, chodnik zajęła gruszka z betonem – mówi pan Mirosław, jeden z mieszkańców. – Mamy z wózkami, idące do pobliskiego parku, musiały wychodzić na ulicę


Niedawno podobny problem zgłaszali mieszkańcy ulicy Poniatowskiego. Inwestor tłumaczył wówczas, że ma zgodę miasta na zajęcie pasa drogowego i stara się minimalizować uciążliwości. Nasz czytelnik alarmuje, że przy Ogrodowej, nie dość że ciężkie samochody blokują chodnik, to jest on na dodatek prowizorycznie naprawiany.
Jeszcze gorzej jest na ulicy Dzikiej Róży – dodaje pan Mirosław. – Tam też na chodniku stawały ciężkie samochody z materiałami budowlanymi. Doszło do sporych zniszczeń, których nikt nie naprawił. Ul. Ogrodowa była niedawno remontowana. Ja rozumiem, że trzeba budować nowe domy, ale chyba nie za wszelką cenę…
Michał Baran z gminnego wydziału inwestycji drogowych i inżynierii ruchu wyjaśnia, że w rejonie Ogrodowej, gdzie obowiązuje zresztą ograniczenie tonażu, żaden inwestor nie występował ostatnio o zgodę na zajęcie pasa drogowego.
Oczywiście, gdy wydajemy taką zgodę, inwestor musi przywrócić drogę czy chodnik do stanu pierwotnego – tłumaczy Michał Baran. – Jeśli nie wiemy o zajmowaniu pasa, nie mamy też świadomości odnośnie ewentualnych zniszczeń. Oczywiście bezprawne zajęcie pasa drogowego jest nielegalne i grożą za to bardzo wysokie kary.

TW

1 KOMENTARZ

  1. To zapraszam w okolicy godz 17,kiedy są zajęcia szkółki piłarskiej,ul al.Kalin.SP nr 1 różowy budynek,i idzcie w stronę Jeziorki(po prawej stronie ogrodzenia) -niby chodnik dla pieszych jest.Ale rodzice Brianków i Analków ,przecież muszą TAM parkować I zajmują cały chodnik.
    Po drugiej stronie (lewa str.) mają utwardzony,oświetlony,darmowy parking….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię