Mieszkaniec: gmina powinna zadbać o jeden z symboli uzdrowiska

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Z Parku Zdrojowym, w rejonie skrzyżowania Sienkiewicza z Piłsudskiego stoi zabytkowa lokomobila. – Dziwię się, że przy tym urządzeniu, które jest jednym z symboli Konstancina nie ma żadnej tablicy informacyjnej – mówi pan Henryk, nasz czytelnik. – Jeszcze dziwniejsze jest to, że nikt nie jest zainteresowany jej ustawieniem…


Lokomobila to dawna maszyna parowa, która mogła przenosić napęd na sieczkarnię, młockarnię i inne urządzenia stosowane w folwarkach rolniczych. Ale tego typu maszyny były też używane w małych zakładach produkcyjnych. Lokomobile stosowano głównie na przełomie XIX i XX wieku.
Ta, która znajduje się w parku, do lat 60. ubiegłego wieku pracowała w majątku w Oborach, a została kupiona przez hrabiego Witolda Skórzewskiego, który uznawany jest za założyciela uzdrowiska – podkreśla pan Henryk. – Tyle osób odwiedza nasz park, w sezonie letnim przyjeżdża też do nas mnóstwo turystów. Widziałem jak zatrzymują się przed lokomobilą i bezradnie wzruszają ramionami. Apelowałem już do urzędników, aby ustawili przy tej maszynie chociaż małą tabliczkę informacyjną. Nikt się jednak tym nie przejął. Czy dla naszej gminy to naprawdę jest tak duży problem…?

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię