Mieszkaniec Konstancina-Jeziorny wicemistrza świata

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Wielki sukces mieszkańca Konstancina-Jeziorny. Paraolimpijczyk Jacek Czech zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza świata w zakończonych właśnie pływackich mistrzostwach osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Londynie.

Kadra narodowa
Parapływackie mistrzostwa świata w pływaniu rozegrane zostały w dniach 9–15 września. Wyjazd 10-osobowej kadry narodowej do stolicy Wielkiej Brytanii zorganizował Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, a o medale walczyło 10 zawodników. Był wśród nich Jacek Czech, mieszkaniec Konstancina-Jeziorny i zawodnik UKS G-8 Bielany.

Rekord życiowy
Paraolimpijczyk podczas mistrzostw świata w Londynie startował w dwóch konkurencjach. Na dystansie 50 m stylem grzbietowym wywalczył srebrny medal. Uzyskany czas 0:58,82 to jego drugi najlepszy wynik w karierze, a zdobyte wicemistrzostwo jest pewną kwalifikacją na przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Jacek Czech równie dobrze zaprezentował się na 100 m, gdzie zajął 4. miejsce i ustanowił swój nowy rekord życiowy.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników – mówi sportowiec. – Oddałem serce i duszę. Cieszę się, że zrealizowałem plan w 110%. Jeszcze bardziej wierzę w upragniony medal na igrzyskach w Tokio. Wiem, że już mnie nic nie zatrzyma.

Wola walki
Jacek Czech podbił serca londyńskiej publiczności swoją niesamowitą wolą walki. Styl w jakim zdobył medal na mistrzostwach świata w Londynie pokazuje, że wiek w jego przypadku – paraolimpijczyk ma 43 lata – nie odgrywa istotnej roli, a jedynie upór i determinacja oraz pasja jaką jest pływanie.

Źródło:www.konstancinjeziorna.pl

1 KOMENTARZ

  1. Serdecznie gratuluję Panu Jackowi Czechowi. Podziwiam jego determinację i siłę woli! Życzę dalszych sukcesów i mistrzostwa świata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię