Mieszkaniec: omal nie spadłem ze ścieżki do wody

8

PIASECZNO Wzdłuż ulicy Starochylickiej, na odcinku od ul. Zielonej do Sielskiej zbudowano wreszcie ścieżkę pieszo-rowerową. – Szkoda tylko, że niebezpiecznie po niej jeździć – mówi pan Bogdan, nasz czytelnik. – Przy ścieżce nie ma barierek. Jak ktoś się zagapi, może wylądować w wodzie lub na drzewie…


Ścieżka przebiegająca przez rejon Pólka rodziła się w bólach. Wykonawca wyłoniony w przetargu odstąpił od zrealizowania umowy. W końcu udało się jednak dokończyć tę inwestycję. Lub prawie dokończyć, bo na ścieżce i w jej sąsiedztwie nie ma jeszcze oznakowania.
Wydaje się jednak, że prace dobiegły końca, tym bardziej że jest tu całkiem spory ruch – mówi nasz czytelnik. – Tymczasem na wysokości rozlewiska Jeziorki ścieżka zakręca, a tuż przy jej krawędzi znajduje się prowadząca prosto do wody stroma skarpa. Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli w tym miejscu nie zostaną zamontowane barierki, szybko dojdzie tu do wypadku. Na własne oczy widziałem rodzinę z małymi dziećmi, które o mało nie zjechały ze ścieżki do zalewu. Któregoś dnia sam tam omal nie wylądowałem, bo z naprzeciwka wyskoczyła szybko jadąca hulajnoga. Ktoś się w końcu zagapi, albo będzie po piwie i nieszczęście gotowe… Dlatego uważam, że dopóki nie zrobią tu barierek, powiat powinien zamknąć tę ścieżkę.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Niebezpieczna skarpa przy ścieżce rowerowej. Powiat: barierki wzdłuż ścieżki nie będzie

8 KOMENTARZE

 1. Czy ktoś lobbuje na rzecz wykonawcy barierek?. ..jak się jedzie inną drogą i się człowiek zagapi to też może uderzyć w drzewo lub jadącego z przeciwka. Nie przedadzajmy…to jak z oznakowaniem słupów w skrajni jezdni odblaskowymi tablicami, które jeszcze bardziej niż same słupy zachodzą na jazdnię.

 2. ostatnio jak byłem był zakaz wjazdu więc nie narzekać skoro ścieżka nie ukończona, z drugiej strony jak ktoś uważa że może wpaść na drzewo czy do wody to może lepiej niech nie jeśli ścieżkami bo tak samo może wpaść na ulice pod auto co jeszcze gorsze…

 3. Czasem przy ścieżkach widać patologię barierek podobną do ekranów na autostradach. Jak ktoś ma problem z ogarnięciem roweru to może nie powinien jeździć.

 4. Małe dzieci przede wszystkim nie powinny jeździć ścieżkami rowerowymi. Chyba tylko idiota wpuszcza dziecko na ścieżkę rowerową, gdzie jest po prostu ruch xD A dziecko jest zupełnie niepewnym uczestnikiem ruchu.

 5. „Ktoś się w końcu zagapi, albo będzie po piwie i nieszczęście gotowe…”
  A to ciekawostka.
  Żądam równouprawnienia i pozwolenia picia piwa także dla kierowców samochodów!
  Zamknąć wszystkie ulice dopóki każdy nie dostanie Tesli co sama kieruje! xD
  Zaczynam protest od teraz i mam zamiar być zdenerwowany tak długo aż ktoś coś nie zrobi! xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię