Mieszkaniec skrytykował wywieszenie flagi Ukrainy

7

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas sesji rady miejskiej jeden z mieszkańców wyraził swoje niezadowolenie z powodu wywieszenia flagi Ukrainy na rondzie Armii Krajowej, znajdującym się w centralnym miejscu uzdrowiska


Jako mieszkaniec Konstancina wyrażam moje wielkie niezadowolenie z powodu wywieszenia flagi Polski i Ukrainy na rondzie Armii Krajowej – zwrócił się do burmistrza i radnych mężczyzna. – Nie wiem, kto wywiesił flagę Ukrainy, ale nie powinna ona pojawić się na rondzie Armii Krajowej, która walczyła z nacjonalistami ukraińskimi. Poza tym przypięcie flagi pod kątem 45 stopni może być tylko okazjonalne, co reguluje ustawa o ochronie barw narodowych, flagi i godła.
Gmina nie powiesiła flag na rondzie AK – poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk.
Nie wiem, czy to dobry moment, aby krytykować ten gest. Mam wątpliwości, biorąc pod uwagę obecną sytuację Ukrainy i jej obywateli. Rondo AK znajduje się w pasie drogi wojewódzkiej 724 i urząd może zaapelować do zarządcy drogi, aby zajął stanowisko w tej sprawie.

TW

7 KOMENTARZE

  1. Też mam wątpliwości, szczególnie umiejscowienie, . Polskich świąt nie powinno się mieszać z czyimś nieszczęściem. Ale Polacy słyną z przesadyzmu.

  2. „Nie wiem, kto wywiesił flagę Ukrainy, ale nie powinna ona pojawić się na rondzie Armii Krajowej, która walczyła z nacjonalistami ukraińskimi”
    =================================
    Ten problem da się rozwiązać łatwo i zgodnie z duchem czasu.
    Nazwę ronda należy po prostu zmienić na Rondo Ukraińskiej Powstańczej Armii.

  3. Uważam że mieszkaniec ma rację historia się kłania może powinniśmy o pewnych rzeczach zapomnieć ale zostawienie flagi w tym miejscu na rondzie Armii Krajowej jest niefartowne .

  4. Niefortunne miejsce. Zgodnie z ustawą flaga innego kraju może być wywieszone tylko z flagą polską i to po jej lewej stronie , czyli podrzędnej. To samo tyczy flag organizacji Unii i innych. Dziwne że w Polsce brak tradycji polskiej flagi jak to jest w innych krajach vide USA. Polska flaga by zakryła wszelkie znaki kurtuazji wobez innych krajów. Wracając do oznaczeń np flaga gminy może być tylko po lewej biało-czerwone. Często gminom się myli a grozi za to kara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię