Mieszkaniec: weszli mi w szkodę i chcieli pobić!

19

PIASECZNO Na polu uprawnym Stanisława Szamoty, mieszkańca Bobrowca, trzech mężczyzn ustawiło ogrodzenie dla żab, aby nie przedostawały się na teren budowy Puławskiej Bis. – Nie wiem skąd się wzięli, weszli na moją własność jak do siebie, a później jeden z nich zaczął mi grozić – mówi wzburzony 71-latek


„Ekolodzy” – jak nazywa ich mężczyzna – pierwszą próbę postawienia płotu dla żab podjęli w Wielką Sobotę.
– Wówczas z synem od razu ich zauważyliśmy i przegoniliśmy – opowiada pan Stanisław.
– Tym razem zorientowałem się za późno. W momencie gdy zjawiłem się na polu, płot już stał. Ziemia była przygotowana pod zasiew buraków, teraz została bezprawnie przedzielona płotem, który rozciąga się na długości około 200 m – załamuje ręce mieszkaniec.
Stanisław Szamota podszedł do mężczyzn kończących rozstawiać ogrodzenie, aby zwrócić im uwagę, że znajdują się na prywatnej działce.
Wówczas jeden z nich powiedział do mnie, żebym spier… bo mi przypier… Takich słów dokładnie użył. Zamurowało mnie. Gdybym miał 10 lat mniej to bym załatwił sprawę inaczej. Ale stary już jestem, nie będę się z młodymi szarpał – dodaje.
Zamiast tego mieszkaniec Bobrowca postanowił zadzwonić do dzielnicowego i poinformować go, że doszło do naruszenia cudzej własności.
– Włączyła się automatyczna sekretarka – mówi. – Kierownik kontraktu, który chyba też wiedział o planach postawienia tego płotu, również nie znalazł dla mnie czasu. Nie wiem co będzie dalej, ale na pewno tak tego nie zostawię. Jak do jutra sprawa się nie wyjaśni, wezmę ciągnik i po prostu ściągnę całą konstrukcję z pola.

TW

19 KOMENTARZE

  • Trzeba jakoś dojść z domu do pola. Poza tym ktoś musiał wykonać zdjęcie i zapytać mieszkańca co dokładnie się wydarzyło. Założenie maski w takiej sytuacji było konieczne. Presadą jest zachowanie pracowników firmy a nie zachowanie emeryta, który próbuje chronić swoje zdrowie oraz swoją własność. Pozdrawiam.

 1. Ciekawe czy władze gminy Piaseczno zareagują na zaistniałą sytuacje… A czy mężczyźni mający kontakt z ponad siedemdziesięcioletnim mężczyzna mieli maski ? Przecież to starszy człowiek, który mógł się zarazić !!!

 2. No tak bo biedne żeby i ekologia ,ale żeby interweniować w sprawie zrzutów ścieków do rzeki Jeziorki z oczyszczalni w Piasecznie co robią to nagminnie systematycznie to NIE MA NIKOGO BEZCZELNE TŁUMACZĄC !!! TO BYŁA AWARIA

 3. Jak można. Niech ktoś pomoże temu straszemu, biednemu człowiekowi! Kto zatrudnia pracowników tej okropnej firmy?

 4. Nie wiem na co facet czeka, powinien ten płotek od razu rozwalić.
  A Policja powinna ustalić sprawców i obciążyć kosztami demontażu (nawet jeśli rozwali to ciągnikiem to paliwo też kosztuje).

 5. Co tu wiele kombinować, ściągnij Pan tą konstrukcję i tyle, żeby coś postawić na pańskiej własności muszą mieć pańskie pozwolenie, nie mieli to pozamiatane
  A swoją drogą to szkoda że to nie texas , by było szybko i hucznie

 6. Dziwie sie. Dlaczego jeszcze nikt nie poszedl z tym do telewizji? Sprawa ciagnie sie od wielu miesiecy. Najpierw niewyplacone pieniadze, teraz atak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię