Mieszkaniec: wykonawca Puławskiej Bis zniszczył meliorację. Czy aby na pewno?

0

LESZNOWOLA Pan Marcin często spaceruje w rejonie budowy Puławskiej Bis. – Wzdłuż pasa drogi można spotkać elementy zdewastowanej infrastruktury odwodnieniowej – twierdzi. Tymczasem okazuje się, że wykonawcy S7 cały czas są kontrolowani przez lokalną spółkę wodną, która wcześniej uzgodniła projekt odwodnienia trasy z GDDKiA


– Sączki były do tej pory niszczone podczas budowy dużych osiedli. Teraz dzieje się to na niespotykaną wcześniej skalę przy budowie Puławskiej Bis – twierdzi pan Marcin. – Pola uprawne i posesje zlokalizowane obok powstającej eski, po większym deszczu znajdą się pod wodą. Budując nawet niewielki dom trzeba uzyskać decyzję Wód Polskich i zachować układ sączków. Zastanawiające jest czy w przypadku budowy Puławskiej Bis takie opinie i pozwolenia były wydawane?
Nasz czytelnik twierdzi, że próbował zainteresować tematem gminę oraz Gminną Spółkę Wodną, ale jego wątpliwości nie zostały rozwiane. Zapytaliśmy Adama Gawrycha, przewodniczące zarządu spółki, czy obawy mieszkańca są uzasadnione.
– Spółka wodna uzgodniła przebudowę systemu melioracji, znajdującego się w pasie drogowym Puławskiej Bis, już na etapie projektowania drogi – zapewnia Adam Gawrych.
Cały czas jesteśmy w kontakcie z wykonawcami trasy i kontrolujemy postępy prac.
Przez teren gminy Lesznowola przebiegają dwa odcinki drogi S7, budowane przez różnych wykonawców. Adam Gawrych twierdzi, że współpraca z firmą Polaqua na odcinku A układa się wzorowo.
– Wykonawca dodatkowo czyści i odnawia nasze rowy, widać że zależy mu na tym, aby system odwodnienia działał sprawnie – informuje przewodniczący Gawrych. – Inna sytuacja jest na odcinku B. IDS-Bud zszedł z placu budowy, a nowa firma nie została jeszcze wybrana. Tam zrobione są główne przejścia zbieraczy pod autostradą, ale nie są jeszcze spięte z nimi sączki. Rozumiem, że mieszkańcy chcą mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione jak należy. Dlatego jeszcze raz zapewniam: sytuacja jest pod kontrolą, a przebudowa systemu odwodnienia odbywa się zgodnie z zatwierdzonym wcześniej projektem – dodaje.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię