Mieszkaniec: zawieśmy na drzewach ubrania dla potrzebujących

3

PIASECZNO Pan Artur, mieszkaniec Zalesia Dolnego zaproponował, aby osoby które mają zbędną, ciepłą odzież podzieliły się nią z potrzebującymi, wywieszając czyste kurtki i palta na drzewach wzdłuż Alei Pokoju


– Moja dziewczyna ma sklep z odzieżą i często zostają jej różne rzeczy, które można by rozdać potrzebującym – mówi mieszkaniec Zalesia. – Akcje wywieszania zbędnych ubrań na drzewach są popularne na zachodzie. Zamierzam przenieść tę inicjatywę także na teren Piaseczna.
Pan Artur wpadł więc na pomysł, aby „punkt wymiany” zorganizować wzdłuż Alei Pokoju.
– Mógłbym osobiście nad tym miejscem czuwać – proponuje. – Oczywiście na wymianę powinna być przynoszona odzież czysta i ofoliowana, zaś korzystać z niej powinny tylko osoby, które rzeczywiście znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Zamierzam zainteresować tym pomysłem gminę. Mam nadzieję, że użyczy mi stojących przy drodze drzew.
Więcej informacji dotyczących planowanej akcji można uzyskać w sklepie „Modny zakątek” na terenie Zalesia Dolnego.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Nie wiem dlaczego czepia się pani emerytek. To jakiś żart? Po ubrania przyjdą bezdomni ze spacerówkami, w których zwykle złom i butelki wożą. Oni napewno nie pogardzą kombinezonem dla dwulatka.

    • Anna się nie czepia- po prostu jak coś za darmo to te panie pierwsze- i bez znaczenia jest fakt ,że nie potrzebują tych rzeczy.Mam sąsiadki-emerytki i często widzę jak znoszą puste pudła,worki,połamane krzesła,wózki dziecinne i szperają obok kontenerów PCK ,bo może coś się przyda.A potem ich dzieci muszą zamawiać kontener na śmieci bo tyle tego naznoszą,że tylko bród i smród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię