Mieszkanka „Jedności”: Wybory w formie kopertowej uważamy za niezgodne ze statutem

10

PIASECZNO Pod koniec czerwca w Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność” planowane jest walne zgromadzenie. Ma ono odbyć się w formie kopertowej, a nie stacjonarnej co nie podoba się części mieszkańców krytykujących obecnego prezesa Stanisława Zawadzkiego. – Absolutorium prezesowi można udzielić, bądź nie, także w formie kopertowej – podkreśla prezes Zawadzki


Ostatnie walne w formie stacjonarnej nie doszło do skutku, bo przybyło na nie zbyt dużo osób, które nie pomieściły się na sali. Prezes Zawadzki zdecydował o rozwiązaniu zebrania, co skończyło się awanturą. Było to dwa lata temu. Rok temu walne odbywało się już w formie kopertowej. Podobnie ma być w tym roku.

– Prezes boi się, żebyśmy go nie odwołali, do czego na pewno by doszło – przekonuje pani Aneta, która chce zmiany na stanowisku prezesa. – Nie zgadzamy się na żadne głosowania kopertowe, chcemy spotkania stacjonarnego podczas którego będziemy mogli zadawać pytania i odwołać wreszcie Stanisława Zawadzkiego. Próbę przeprowadzenia wyborów w formie kopertowej uważamy za niezgodną ze statutem. To próba zachowania stanowisk z pominięciem dobra wspólnego jakim jest Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Z argumentami niezadowolonych spółdzielców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Osób Pokrzywdzonych przez SM „Jedność” nie zgadza się prezes Stanisław Zawadzki.
W spółdzielni jest zrzeszonych 1630 osób, niezadowolonych z obecnego zarządu jest może 40 – uważa. – Pełnię swoją funkcję już prawie 10 lat. Jestem jak igła, która ceruje dziury i naprawia zaniedbania poprzednich prezesów. Wybory kopertowe są zgodne z przepisami prawa spółdzielczego, mam prawo zarządzić je jeszcze w tym roku. Głosować będzie można przez pięć dni od 19 do 24 czerwca. Jest to duże ułatwienie dla emerytów, którzy nie będą musieli tłoczyć się w ciasnej sali, jak ostatnio. W Piasecznie nie ma odpowiedniego miejsca, które jest w stanie pomieścić wszystkich członków spółdzielni.

Prezes przekonuje, że zarówno forma walnego jak i głosowania nad poszczególnymi uchwałami nie ma znaczenia. Dodaje, że absolutorium prezesowi można udzielić, bądź nie, także w formie kopertowej.

Oczywiście nawet jeśli nie otrzymam absolutorium, nie oznacza to automatycznie mojego odwołania – mówi. – To rada nadzorcza decyduje, czy dać mi wypowiedzenie. A ja niczym sobie na to nie zasłużyłem. Wszystkie kontrole zakończyły się pozytywnie, nigdy nie przekroczyłem prawa i nie działałem na szkodę spółdzielni.

TW

10 KOMENTARZE

 1. Od kiedy Rada Nadzorcza jest ważniejsza od Walnego Zgromadzenia Członków? Widzę że tworzy się tu nowe prawo pod siebie jak w PiS ie.

 2. Zgodnie ze statutem SM Jedność jak Prezes nie dostanie absolutorium na stacjonarnym Walnym Zgromadzeniu SM Jedność, to Przewodniczący WZ do porządku obrad wprowadza dodatkowy punkt z automatu o odwołanie Prezesa. Jeśli 2/3 osób zagłosuje za odwołaniem, to przestaje nim być. Rada Nadzorcza SM Jedność nic do tego nie ma. A tak muszą się odbyć się dwa razy kopertowe walne. Raz o absolutorium, drugi raz o odwołanie Prezesa.

 3. Na spotkaniach nie ma zadawania pytań i dyskusji tylko darcie pyska części mieszkańców którzy chyba mają klapki na oczach i korki w uszach gdzie przez trzy godziny mietolą jedno i to samo gdzie na proste pytanie byla odpowiedź:)
  Jak to z propozycją sprzedaży kawałka działki dyskusja o ..upie marynie 4 godziny.. temat prosty nie zgadamy się temat zamknięty, i po co ta dyskusja.
  Jak chcecie innego i czynsze drugie tyle większe to ok. Mieszkam tyle lat i podwyżki czynszu znikome.
  A temat z ogrzewaniem to pretensje proszę do Gazowni.

   • Idź rządź spółdzielnią w której większość mieszkańców nie płaci…
    Najlepiej to szczekać bez sensu jak nie ma się nic do powiedzenia:)
    Bez przesady czynsze tyle lat w zasadzie nie wzrastają a chcecie by Wam apartamęnty robić:)
    Tak miaszkam tu i wiem bloki domagają się remontów często ale skąd brać kasę na wszystko.
    Też mnie dużo denerwuje i może lepiej odłączyć się ale czy to lepsze? trudno powiedzieć

    • pomyśl przez chwilę , o ile nie jest to ” ponad Ciebie ” … porozmawiaj z tymi co się odłączyli i porównaj wysokości Ich opłat ze Swoimi … to proste … powinieneś zrozumieć ….

 4. Ciekawy …. a jednak ” ponad Ciebie ” , zawiodłeś mnie … tak konkretnie , idź zagłosuj na prezesa …. będziesz miał ” jak w raju ” … transparentnie … cyferki , konkrety i dużo empatii -:)

  • Kita
   Czyli po za szczekaniem nie masz nic konkretnego do powiedzenia tylko ludzie Cię zmanipulowały byś tak szczekał to tak ujadasz:)
   Pytam o konkrety, jak jak na coś miałbym narzekać to wiem na co:)

  • Kita Bo to jest tak ja mam czynsz powiedzmy koło 300zł a inni raptem po 1000 i narzekają że wina prezesa a wiesz czemu tak jest? Jak pomyślisz to odpowiedz:)
   No i czekam na odpowiedź dalej ile inni płacą Ci co się oddzielili a ile Ty jeśli jesteś mieszkańcem spółdzielni ale pewnie wiesz co inni mówią więc napisz tutaj ile w końcu zamiast pisać bzdury kto mądry a kto nie:)
   Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię