Mieszkanka: kierowcy autobusów nie chcą zatrzymywać się na moim przystanku

1

PIASECZNO Pani Katarzyna mieszka blisko przystanku Chyliczkowska Technikum 01, znajdującego się przy skrzyżowaniu Chyliczkowskiej z Armii Krajowej. – Nie wiedzieć czemu w tym miejscu nie zatrzymują się już autobusy linii L39, a kierowcy twierdzą że przystanek został skasowany – opowiada kobieta. – Dziwi mnie to, bo do niedawna funkcjonował on normalnie…


Nasza czytelniczka mówi, że na przystanku przy obwodnicy cały czas zatrzymują się autobusy linii 710, 724, L32 oraz L52.
– Wszystkie one jadą potem Chyliczkowską do centrum miasta – opowiada pani Katarzyna. – Powinny stawać tu również autobusy L39, bo na wiacie wisi rozkład tej linii, a informacja o tym jest dodatkowo na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Tymczasem jakiś czas temu z przystanku usunięto tabliczkę z oznaczeniem linii, a kierowcy elek twierdzą, że został on skasowany… To jak to jest z tym przystankiem? – pyta zdenerwowana kobieta.
Pani Katarzyna uważa, że kierowcy L39 specjalnie nie zatrzymują się na przystanku, bo chcą uniknąć trudności związanych z późniejszym włączaniem się do ruchu. Podejrzewa, że jest to oddolna inicjatywa samych kierowców.
To przykre, że nie mogę korzystać z przystanku znajdującego się blisko mojego miejsca zamieszkania – dodaje nasza czytelniczka. – Do niedawna wszystko było ok. Teraz to, czy mogę tu wysiąść, zależy od dobrej woli kierowcy.
Bogdan Krawczyk z gminnego wydziału infrastruktury i utrzymania transportu publicznego poinformował nas, że autobusy linii L39 powinny zatrzymywać się na przystanku Chyliczkowska Technikum 01.
– Proponuję mieszkance, aby spisała datę, godzinę kursu i numer boczny autobusu, który nie chciał tam stanąć i przekazała nam te informacje – mówi. – Wówczas będziemy mogli poprosić o wyjaśnienia przewoźnika. Ten przystanek dla linii L39 cały czas funkcjonuje.

TW

1 KOMENTARZ

  1. A może tak zamiast instruować mieszkankę, to warto zgłosić sprawę do przewoźnika, aby ten upomniał kierowców autobusów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię