Mieszkanka: komu przeszkadzało zdrowe drzewo?

18

PIASECZNO Elżbieta Ozimińska nie rozumie dlaczego wycięto zdrową topolę, rosnącą przy grobach jej bliskich w centralnym punkcie cmentarza parafialnego w Jazgarzewie


– Proszę spojrzeć, temu drzewu nic nie dolegało – wskazuje na kawałek odciętego konara mieszkanka Piaseczna. Południe, stoimy na jednej z cmentarnych alejek. Pani Elżbieta dokładnie ogląda pozostałości po topoli, które zalegają na jednym ze znajdujących się pod jej opieką grobów.
– Topola została wycięta w sobotę, pozostawiono tylko wysoki na kilkanaście metrów kikut, z którego na pewno nie wyrosną już gałęzie – dodaje smutnym głosem. – Nie wiem skąd decyzja, żeby ją usunąć. Była prosta, zdrowa, dawała dużo cienia. Chciałam zapytać o to proboszcza parafii w Jazgarzewie, ale ten tylko odburknął, że ją wyciął, bo tak mu się podobało…
My też chcieliśmy porozmawiać z księdzem proboszczem Wiesławem Zarębą, ale nie udało nam się z nim skontaktować.

TW

18 KOMENTARZE

  • Niestety z przykrością muszę się z Panią zgodzić , załatwiałem kilka spraw w ostatnim czasie – arogancja i chamstwo.
   Człowiek idzie z prośbą czasem ostatkiem sił i zostaje potraktowany jak śmieć…

 1. Ksiundz może wszystko-i co mu zrobisz…wyciął bo mógł-komu ma się tłumaczyć-tym ,którym dzierżawi kwatery.Ma owce w…-poważaniu ,niestety jak większość koloratkowych .
  Zostaje cmentarz komunalny, a ksiundza olać-niech wielmoża strzyże innych.Może się nawróci.A ja też wybrałabym kwaterę ,podobnie jak ta Pani. Kłopot z liśćmi, ale latem odwiedzając miejsce spoczynku czuje się różnicę…

 2. W sumie lepiej zostawić. Przecież podczas burzy lub wiatrów narobić szkody na grobach to nic się nie stanie. Przecież pan ekolog zapłaci za szkody….

 3. Pani Elżbieta nie posprząta pomnika z liści i też zapłaci za uszkodzone pomniki, po wichurach widać ile zostało uszkodzonych przez gałęzie i konary drzew to też popieram księdza za to że likwiduje zagrożenia bo ksiądz też nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia a pomnik kosztuje parę tysięcy zł a że dawała dużo cienia to cmentarz nie jest od tego aby na nim przesiadywać tylko zapalić znicz i pomodlić się.

  • Szanowna Ewo- jak kiedyś(czego Ci nie życzę) sama poniesiesz stratę – to wtedy zrozumiesz. Przesiadywanie-jak to napisałaś- jest czasami potrzebne aby pogodzić się ze stratą bliskiej osoby…
   A za sprzątanie i naprawy pomnika odpowiada jego właściciel. księżulo tylko dzierżawi teren – i niestety dyktuje warunki jakie mu się w śwątobliwej łepetynie wyklują.Bo co można zrobić-przenieść szczątki z parafialnego na komunalny???Monopol mają i tyle.
   A cham pozostaje chamem -niezależnie od funkcji i stroju- pokażcie bezinteresownego duszpasrerza i uprzejmego-wyginęli ze szczętem.

  • To rozsadzi i zniszczy TEJ Pani a nie plebanie ksiedzu proboszczowi i Ona za to zapłaci i posprząta -jak każdy korzystający z kwater.
   Decydując się za zakup TEJ – PRZY DRZEWIE miała świadomość + i – , dokonała wyboru ale proboszcz wie lepiej co dla Niej lepsze .
   Co za buta i pogarda dla parafian u księży.

 4. Przecież za sprzątanie grobu płaci jego dzierżawca za ew. szkody powstałe też- więc ksiundz powinien zapytać zanim się zabrał do karczowania…
  a ta nieuprzejmość i ich buta – to klasyka ,inaczej już nie potrafią, PASTERZE-

 5. Czytam te komentarze i oczom nie wierzę, jak macie wyprane mózgi przez lewacki TVN itp. Najpierw poznajcie fakty a potem komentujcie. Założę się że większość z Was pójdzie w Wielką sobotę z koszyczkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię