Mieszkanka: koparka zniszczyła siedliska bobrów

8

PRAŻMÓW – Dwa tygodnie temu koparka pogłębiająca rów melioracyjny w Kamionce zniszczyła kilka żeremii – alarmuje pani Magda, nasza czytelniczka. – Zgłosiłam to do ministerstwa środowiska i na policję, co poskutkowało wstrzymaniem prac


Chodzi o ciek wodny wzdłuż ulic Spacerowej i Polnej na odcinku od Kamionki do Gabryelina. Jakiś czas temu wycięto część rosnących przy nim drzew, a 28 lutego przyjechała koparka, która zaczęła pogłębiać rów.
Poinformowałam operatora koparki, że mieszkają tu bobry, a on na to że przed chwilą widział jak uciekały… – załamuje ręce nasza czytelniczka. – Ten pan dodał, że wcześniej cały teren wizytował starosta i nie miał przeciwwskazań. Ja jednak uważam, że problem istnieje i jest całkiem spory, bo bobry są pod ścisłą ochroną. Poinformowałam o tym kilka instytucji i od 1 marca roboty w rejonie rowu nie są już prowadzone.
W drugiej połowie tego roku powiat planuje utwardzić tłuczniem ulice Spacerową i Polną na odcinku od Kamionki do Gabryelina. W następnych latach pojawi się tam pewnie asfalt. A co z mieszkającymi w przydrożnym kanale bobrami?
Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego sygnału, aby w tym rowie mieszkały jakieś bobry – mówi Joanna Grela z biura promocji powiatu.

TW

8 KOMENTARZE

 1. „… wcześniej cały teren wizytował starosta i nie miał przeciwwskazań. Ja jednak uważam, że problem istnieje i jest całkiem spory, bo bobry są pod ścisłą ochroną (pani Magda) – Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego sygnału, aby w tym rowie mieszkały jakieś bobry– mówi Joanna Grela z biura promocji powiatu„
  ==================================
  Gut był i ani żeremi ani bobrów nie widział. Widać chłopak ślepnie. Jego wredni pracownicy już się cieszą 🙂

  Ludzie ślepi nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych. Zaraz Gutowi prawko odbiorą i podatnicy będą się musieli zrzucić dodatkowo jeszcze na jego osobistego kierowcę.

  Możliwe jest też jednak (a moim zdaniem najbardziej prawdopodobne), że Gut dobrze widział bobry i ich żeremia, tylko miał je w głębokim poważaniu i nie przewidział, że trafi się tam bezsensownie upierdliwa pani Magda, która będzie załamywać ręce nad losem jakichś głupich, słusznie eksterminowanych bobrów. To może być poza granicami pojmowania pana Guta, który ma opinię osobnika, który ma prawie wszystkich ludzi głęboko w d…., a co dopiero jakieś bobry?

  Hehe, w tym momencie pracownicy Guta przestają się złośliwie cieszyć, że ślepnie. Ale trzeba umieć dostrzec pozytywy: mimo wszystko nie jesteście jednak traktowani w robocie jak te bobry w Kamionce 🙂 Niewykluczone, że tylko dlatego, że po przejechaniu koparką nie bylibyście już raczej w stanie świadczyć pracy.
  ————————————————————————————————–

  Rozjeżdżanie koparką bobrów i ich żeremi jest ciekawym pomysłem na promocję powiatu. Oni to tam jednak mają głowy nie od parady!

  Intrygujące jest, że piaseczyńskie starostwo w ostatnich latach próbuje się promować przy użyciu zwierząt ziemnowodnych (może jakiś psycholog (-iatra) mógłby się wypowiedzieć?). Najpierw pyton, teraz bobry… Podejrzewam, że następny będzie krokodyl w Perełce, no bo promowanie się przy pomocy żaby byłoby raczej słabe.

 2. No tak, niech bobry porobią tamy, woda się podniesie na tyle że pozalewa okolicznych mieszkańców ale Pani będzie miała w swojej okolicy kochane Bobry. Następnie pojawi się kolejny artykuł na stronie zatytułowany: Bobry doprowadziły do podtopień okolicznych mieszkańców i nikt z tym nic nie robi! Co za kraj, nie dogodzisz wszystkim choć byś chciał 🤦‍♂️🤷‍♂️ Nie da rady 😂😂😂

  • hmm tylko nie wiem czy wiesz ale bobry są pod ochrona a to ludzie zabierają im naturalne siedliska a nie na odwrót, więc za parę lat jak u nas będą tornada, powodzie i inne zjawiska pogodowe to przyjdę ci i pogratuluje tego głupiego posta. Trochę zdrowego rozsądku i inteligencji przyda się, warto chodzić do szkoły.
   A tak a pro po, bobry w rowach melioracyjnych nie robią tam tylko żerują, czyli inaczej mieszkają ale tak jak mówię trochę wiedzy trzeba mieć na dany temat a nie pieprzyc trzy po trzy.

   • Chłopie, coś tam słyszałeś ale nie masz pojęcia co piszesz specjalisto od siedmiu boleści…
    Bobry w ostatnich latach rozmnożyły się w ogromnych ilościach bo nie mają naturalnego wroga. Są rejony w naszym powiecie, gdzie wycięły wszystkie liściaste drzewa w okolicy ich żerowania a widziałem nawet sosnę ściętą przez bobra.
    Budują żeremia nawet w rowach czy sezonowych ciekach wodnych powodując zalania nie tylko pól ale często bezpośrednich okolic domostw. Osłabiają brzegi rzek i nasypy kolejowe kopiąc w nich tunele. Nie mam nic do bobrów, niech sobie żyją ale nie może być tak że bóbr jest pod ochroną a człowiek nie. Jeśli ich działalność jest szkodliwa to powinny być odławiane i wywożone w bardziej odludne tereny.

 3. Panie Gut rób Pan swoje .Dobrze to Panu wychodzi. Chyba jest to pierwszy samorządowiec który nie wchodzi w ty………wyborcy, ale wykonuje konkretne zadania inwestycyjne dla dobra wspólnoty.

 4. Pewnie tylko Pan Bóg lubi wszystkie zwierzęta – jako stworzenia boże.
  Ludzie na ogół mają gusta wybiórcze i jedne zwierzęta lubią, a inne nie.
  Wieść gminna niesie, że starostę Guta bobry brzydzą, gdyż zdecydowanie przedkłada nad nie ptaki i węże 😉
  No ale żeby od razu koparką rozjeżdżać… ;(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię